Hokejisti MŠK Púchov zvládli súboj s KFT Budapešť

289
Nemalou mierou sa o víťazstvo nad Budapešťou v druhom stretnutí play-off zaslúžil aj púchovský brankár Kučík. Zlikvidoval 38 strieľ súpera. Foto: Miroslav Mikáč.

2. liga muži
Play-off – 2. zápasy
MŠK Púchov – KMH Sport KFT Budapešť 7:4 (4:0,
2:2, 1:2), 1. Zúbek (Hruštík), 2. Říha (Madový, Brandis), 9. Hrušík (Mikuš), 15. Zemko (Haluška, Panáček), 29. Zúbek (Říha), 30. Pšurný (Mikuš, Zúbek), 42. Říha (Špankovič) – stav série 1:1

Púchovčania chceli nechať od úvodného hvizdu zabudnúť na prekvapujúcu prehru v prvom stretnutí na ľade ôsmej Budapešti. Od začiatku spustili na súperovu bránku uragán a už po necelej polminúte sa ujali vedenia gólom Zúbeka. O ďalšiu pol minútu zvýšil na 2:0 Říha, a keď v deviatej minúte pridal Hrušík tretí domáci gól, bolo jasné, kto bude pánom na ľade. Ešte v prvom dejstve zvýšil Zemko na 4:0. V úvode druhej tretiny dovolili Púchovčania Maďarom znížiť gólom Berendiho, no v 29. minúte Zúbek a o minútu neskôr Pšurný odmietol drámu – 6:1. Necelé dve minúty pred koncom druhej tretiny znížil Godó na 6:2 a hneď v úvode záverečného dejstva Szucs na 6:3, no už o dvadsať sekúnd zvýšil Říha opäť na štvorgólový rozdiel. Domáci už potom iba kontrolovali priebeh stretnutia a podvedome šetrili sily na tretí rozhodujúci zápas. Budapešť ešte necelých päť minút pred koncom znížila Nagyom na konečných 7:4.

Strely na bránku: 45/42, presilovky: 7/1 – 7/1, rozhodovali: Purgat, Tvrdoň, Gajdošík, 300 divákov
Zostava MŠK Púchov: Kučík – Kvocera, Mikuš, Pišoja, Madový, Kollárik, Haluška, Lukáč, Mihula – Hrušík, Pšurný, Zúbek, Brandis, Říha, Špankovič, Zemko, Panáček, Furo, Bajtala

Ostatné zápasy play-off: Dynamax Nitra – Iskra Partizánske 5:4, stav série 2:0 – postupuje Nitra, Dolný Kobín – Osmos Bratislava B 5:7, stav série 1:1, Levice – Prievidza 2:4, stav série 0:2 – postupuje Prievidza

3. zápas

MŠK Púchov – KMH Sport KFT Budapešť 7:3 (2:2, 3:1, 2:0) – stav série 2:1, góly: 12. Pišoja (Říha, Madový), 20. Pšurný (Hrušík), 21. Pšurný (Zúbek, Mikuš), 22. Říha (Brandis, Špankovič), 32. Zúbek (Pšurný, Mikuš), 46. Hrušík, 59. Říha (Špankovič, Madový)

V úvodnej tretine doplatili Púchovčania na sériu vylúčení, po jednom z nich poslal hostí do vedenia Petres. Domáci kontrovali Pišojom, no Budapešť šla opäť do vedenia gólom Godóa 40 sekúnd pred koncom tretiny. Pšurný však dve sekundy pred jej koncom vyrovnal. V druhej tretine za necelé dve minúty prekonali brankára Budapešti Pšurný a Říha, a keď Zúbek z presilovky zvýšil na 5:2, zdalo sa byť rozhodnuté. Szucs však znížil z presilovky na 5:3. Definitívne KO zasadil hosťom v 46. minúte Hrušík gólom v oslabení – 6:3 a postupový triumf korunoval v predposlednej minúte Říha. Púchov tak prešiel cez nepríjemnú prekážku.
Rozhodovali Vido, Gajdošík, Macek, 300 divákov

Ostatné zápasy: Dolný Kubín – Osmos Bratislava B 4:5 – stav série 1:2

Extraliga dorast
Skupina o 9. – 16.miesto:
11. kolo: MŠK Púchov – MHK 32 Liptovský Mikuláš 7:1 (2:0, 2:1, 3:0), 6. A. Rusnák (Kašlík), 12. Korčák (Ladecký, Putala), 29. Kašlík (Bielousov), 36. A. Rusnák (Kašlík), 55. Kašlík (Urban), 57. Deneš (Urban), 58. Korčák (R. Rusnák, Ladecký)
Ostatné výsledky 11. kola: Prešov – Martin 1:5, Michalovce – Žilina 0:3

12. kolo: MŠK Púchov – HK Spišská Nová Ves 2:1 (1:0, 1:0, 0:1), 5. Húska (Smolka, Deneš), 32. Hudík (Deneš, Húska), Michalovce – Martin 1:4, Prešov – Žilina 1:2

Play-out
9. kolo: MMHK Nitra – MŠK Púchov 3:1 (1:0, 0:0, 2:1), 44. Pobežal (Urban, Šmigura), Žilina – ŠKP Bratislava 1:3, Banská Bystrica – Trnava 4:3

10. kolo: MMHK Nitra – MŠK Púchov 7:0 (1:0, 3:0, 3:0), Žilina – ŠKP Bratislava 3:3

8. HT
26. kolo: HK 95 Považská Bystrica – MŠK Púchov 3:4 (1:1, 1:2, 1:1), 19. Veteška (L. Halušková), 25. Veteška (Žemla, Ondrašík), 26. Kuráň (Pobežal), 59. L. Halušková (Ondrášik, Žemla), Lučenec – Liptovský Mikuláš 11:3, Brezno – Žilina 5:2, Zvolen – Banská

7. HT
26. kolo: HK 95 Považská Bystrica – MŠK Púchov 5:7 (3:3, 1:2, 1:2), 7. Zajvald (Kohutiar), 10. Kohutiar (Žondor), 19. Zajvald (Kľučka), 37. Kohutiar (Škultéty), 39. Hudík (Kohutiar), 51. Vojtek (Kováčik), 53. Hudík (Hajas), Lučenec – Liptovský Mikuláš 0:9, Brezno – Žilina 4:14, Zvolen – Banská Bystrica 9:3

6. HT
26. kolo: MŠK Púchov – HK 95 Považská Bystrica 5:4 (2:0, 2:3, 1:1), 8. Brežný, 18. Brežný (Mikovič, Hromada), 28. Mikovič (Koncový, Vrtiel), 38. Cebo, 42. Mikovič,
Liptovský Mikuláš – Lučenec – odložené na 18. 2., Žilina – Brezno 5:3, Banská Bystrica – Zvolen 1:3

5. HT
26. kolo: MŠK Púchov – HK 95 Považská Bystrica 4:7 (1:2, 2:2, 1:3), 17. Červený (Baroš), 31. Baroš (Brindza), 31. Janíček (Baláž), 56. Kováč), Liptovský Mikuláš – Lučenec 3:6, Žilina – Brezno 3:3, Banská Bystrica – Zvolen 5:7

1. Žilina 23 15 3 5 166:101 33
2. B. Bystrica 23 15 1 7 191:94 31
3. Brezno 23 12 4 7 163:114 28
4. Zvolen 23 13 1 9 145:128 27
5. Martin 23 13 1 9 121:108 27
6. MŠK Púchov 24 11 1 12 139:136 23
7. L. Mikuláš 23 7 2 14 115:164 16
8. P. Bystrica 23 6 3 14 104:153 15