M. Šimáček: Cieľom je zlepšiť herný prejav a postavenie v tabuľke

420
Foto: Archív PN.

MUŽI MŠK PÚCHOV TRÉNUJÚ UŽ MESIAC, V KÁDRI JE NIEKOĽKO ZMIEN

Treťoligoví futbalisti MŠK Púchov majú za sebou už viac ako mesačnú prípravu na jarnú časť súťaže. Po krátkej zimnej prestávke ju odštartovali už 9. januára v domácich podmienkach a v okolí Púchova. Po jesennej časti figurujú Púchovčania v tabuľke 3. ligy na ôsmom mieste, čo je rozhodne menej, ako samotní hráči i vedenie klubu očakávali.

Podľa manažéra klubu Mareka Šimáčka to však berú ako realitu. „Samozrejme očakávania po minulých sezónach boli, že po jeseni bude umiestnenie v tabuľke lepšie. Začiatok súťaže sme nezachytili. Mužstvo striedalo slabšie výkony s lepšími, a preto je umiestnenie v strede tabuľky reálnym obrazom po polovici sezóny,“ zhodnotil pragmaticky postavenie Púchovčanov v tabuľke manažér.

Púchovčania trénujú v domácich podmienkach, na prípravu využívajú krytú halu sTC s
umelou trávou v Púchove, ale využívajú aj umelé trávniky v Dubnici nad Váhom,
v Považskej Bystrici. Nejaké zimné sústredenie mimo Púchova pred sezónou neplánujú.
V príprave Púchovčania odohrali zatiaľ sedem stretnutí. Doma rozstrieľali Rovinku 8:1, podľahli Interu Bratislava 1:2, Seredi 0:5, Kysuckému Novému Mestu 4:2, Myjave 0:2 a so Slavičínom remizovali 2:2. Po víkendovom zápase v Otrokoviciach čakajú na Púchovčanov
ešte prípravné stretnutia proti Považskej Bystrici, Petržalke, Martinu a generálkou
na jarnú časť sezóny bude stretnutie s rezervou bratislavského Slovana.

Pred jarou podľa Šimáčka pribudlo do kádra päť hráčov. „Z českého Brumova prichádza brankár Andrej Cucík. Z Lednických Rovní nás posilnil stredopoliar Peter Lipták. Máme tri staronové tváre, ktorými sú Daniel Pilný z Dubnice, Frederik Marman a Daniel Valášik z Nemšovej. Plus sa po zranení vracia do tréningového procesu Lukáš Luhový , ktorý takmer celú jeseň laboroval so zlomeninou priehlavkovej kosti. Verím, že noví hráči zvýšia konkurenciu v mužstve a budú pre klub prínosom. Z odchodov spomeniem Filipa Bučeka (na snímke v bielom), ktorý sa rozhodol prestúpiť do Dubnice nad Váhom a Adama Gáboríka sme uvoľnili do Považskej Bystrice,“ priblížil pohyby v kádri manažér s tým, že cieľom pred odvetnou časťou je zlepšiť herný prejav a vylepšiť postavenie v tabuľke.

Prioritou klubu je podľa neho aj zapracovanie púchovských odchovancov do A mužstva. „V kádri sú v už tomto momente traja dorastenci – Matúš Haviar, Jakub Zavadzan a Marek Kvaššay. Ostatní majú dvere otvorené, ale musia si svoju šancu vybojovať na ihrisku svojou výkonnosťou,“ zdôraznil Šimáček.

Káder mužstva: Peter Pilný, Andrej Cucík, Matúš Haviar, Adríán Hrančík, František Brezničan, Lukáš Luhový, Michal Riška, Jakub Zavadzan, Michal Vanák, Patrik Mynář, Matej Zavadzan, Mbekezeli Sibanda, Daniel Valášik, Patrik Hrnko, Tomáš Kopiš, Peter Lipták, Juraj
Pilát, Marek Gajdošík, Daniel Pilný, Frederik Marman, Marek Kvaššay a dlhodobo zranený Dominik Letko.
Realizačný tím: hlavný tréner – Eduard Pagáč, asistenti – Jozef Pagáč, František Brezničan, vedúci mužstva – Vladimír Paliesek, lekár – Ladislav Vozárik, fyzioterapeut – Peter Lutišan.
-pok-