Hokejový klub MŠK Púchov: Cieľom mužov, kadetov a dorastencov je play-off

1062
Peter Žiačik, manažér hokejového klubu MŠK Púchov.

Po minuloročnej úspešnej „postupovej“ sezóne vstúpili hokejové družstvá MŠK Púchov do novej hokejovej sezóny. Mládežnícke družstvá už dávnejšie, muži absolvovali v druhej lige svoju premiéru v sobotu dvojciferným víťazstvom nad Senicou. Podľa manažéra hokejového klubu MŠK Púchov Petra Žiačika reprezentujú Púchov v tejto sezóne v súťažiach žiaci štvrtých a tretích hokejových tried v Orange Cupe, šiestaci a piataci v prvej lige mladších žiakov, ôsmaci a siedmaci v prvej lige starších žiakov. Púchovskí kadeti si po minuloročných výborných výkonoch vybojovali postup do elitnej extraligovej dvanástky a dorastenci reprezentujú mesto v Kaufland extralige. Muži Púchov, už pod hlavičkou MŠK, zabojujú o čo najlepšie pozície v 2. lige.

Ciele vedenia klubu sú nemalé – starších žiakov (8. HT) by opäť radi videli na majstrovstvách Slovenska. Predpokladom toho je zvíťaziť v silnej stredoslovenskej skupine prvej ligy. V prípade kadetov je podľa Žiačika cieľom postup do play-off, rovnako play-off a udržanie sa v súťaži je cieľom extraligových dorastencov –nováčika súťaže.

Po minuloročných žalostných výsledkoch mužov ŠHK Púchov chcú ich nástupcovia pod hlavičkou MŠK zabojovať o play-off o postup do I. ligy. „Radi by sme udržali dorast v extralige, náš cieľ je dostať sa do play-off. Keďže sme sa prebojovali do extraligy, nebudú nám hráči odchádzať do iných extraligových klubov a veríme, že sa nám vybuduje základňa na extraligu juniorov a budeme hrať v ďalších rokoch 1. ligu seniorov,“ uviedol hokejový manažér.

Vzhľadom na finančnú náročnosť neprihlásil MŠK Púchov v tejto sezóne do dlhodobej súťaže
juniorov. Púchovské juniorské nádeje však neprídu skrátka. Najlepších pustil klub na hosťovanie do extraligových klubov, ďalších zaradili do druholigového kádra mužov. „Muži budú hrať už pod hlavičkou MŠK Púchov a súčasťou mužstva sú všetci hráči, ktorí mali hrať juniorskú ligu. Druhá liga seniorov tak bude postavená predovšetkým na odchovancoch púchovského hokeja. Momentálne sú súčasťou 23-členného kádra štyria hráči z iných klubov,“ doplnil Žiačik.
-pok-