Hornokočkovský kotlík sa konal už ôsmy krát

725

Fanúšikovia súťažného gulášu, ktorí sa radi priučia niečo nové z kuchárskeho umenia a diváci, ktorí sa radi prídu zabaviť a povzbudiť svojich susedov, známych a priateľov, zišli sa na 8. ročníku „Hornokočkovského kotlíku“. Súboj vo varení gulášu v areáli pri Váhu v Horných Kočkovciach (kde každoročne býva Vatra) sa konal v sobotu 11. júna s nasledovným programom:

11.00 – 12.00 hod prezentácia účastníkov, výber a príprava súťažného roštu,
12.00 – 16.00 hod varenie gulášu, voľná zábava + doplnkové súťaže aj pre divákov (hod polenom do trávy, zatĺkanie klincov do klátu),
16.00 – 18.00 hod hodnotenie štvorčlennou porotou, vyhlásenie výsledkov s odovzdávaním cien na stupňoch víťazov (bronz získal tím Susedia z Mostíšť, striebro tím Belušské vydry z Beluše a zlato získal tím Majsterkovci z Nosíc), losovanie bohatej tomboly. Bola udelená aj špeciálna cena organizátora „Tím Sympatia“ (za vizuál súťažného roštu s náladou), ktorú získal tím Medvedi.

Počas celého podujatia bolo pripravené občerstvenie, vrátane veľmi chutného gulášu aj pre divákov s tónmi rôznych žánrov hudby a moderovaného slova. Po dvojročnej pauze zavinenej covidom prilákala akcia až 22 súťažných tímov naprieč celým púchovským regiónom. Počasie vyšlo na výbornú s hviezdičkou, no v zálohe bol aj plán za mokra – v priestoroch pod privádzačom.

Akciu organizoval a hlavným sponzorom bol Hostinec „U Rybára“ s partnerom Výboru mestskej časti Horné Kočkovce, Kolonka a Vŕšok. Veľké poďakovanie patrí aj sponzorom: Reštaurácia Antunovič, Pivovar Staropramen, Vehox, s.r.o., Mikona, s.r.o., Pipi Gril, Sunnyvolt shop, s.r.o., kozmetika Pavelková, mestu Púchov a všetkým, ktorí prispeli k zdarnému priebehu akcie.

Cyril Crkoň, VMČ