Hornokočkovský kotlík

598

Peknou pozvánkou pre všetkých, ktorí guláš nielen obľubujú, ale majú aj chuť sa priučiť niečo nové z kuchárskeho umenia a radi súťažia bol 7. ročník súťaže vo varení gulášu pod názvom Hornokočkovský kotlík. Akcia sa uskutočnila 8. júna v areáli pri Váhu v Horných Kočkovciach.

Slnečné sobotné počasie a zdieľanie pohody v lone prírody prilákalo do areálu 28 súťažiacich tímov, čo bol rekord podujatia. Program začal od 11. hodiny prezentáciou účastníkov, výberom miesta s poradovým číslom varešky a prípravou súťažného roštu. Každé družstvo s neobmedzeným počtom členov so svojím kapitánom si prinieslo dobrú náladu, polotovary a pomôcky na varenie, vrátane vody. Výstrelom mega petardy na pravé poludnie začali jednotlivé tímy varenie ľubovoľného kotlíkového gulášu s podmienkou, aby bol jedlý. Doba varenia bola určená na 5 hodín a tento čas vypĺňala voľná zábava podfarbená príjemnou hudbou a moderovaným slovom naprieč celou históriou tejto súťaže, dobrým pivom, rôznymi povolenými dopingovými tekutinami a  chutného gulášu aj pre divákov. Pre súťažiacich ale i návštevníkov boli pripravené doplnkové športové súťaže ako hod polenom do trávy a zatĺkanie klinca do dreveného kláta. Na svoje si prišli aj deti so svojimi aktivitami.

Vyvrcholením podujatia bolo hodnotenie jednotlivých vzoriek gulášu štvorčlennou porotou a následným vyhlásením výsledkov s odovzdávaním cien. Avšak vyhláseniu výsledkov súťaže predchádzalo ešte losovanie bohatej tomboly. Na pomyslenú bedňu víťazov sa postavili tímy: Horné-Dolné (Kočkovce) – 3. miesto, Crka-Krka – 2. miesto a víťazom 7. ročníka o putovný tanier sa stal tím Horné (Kočkovce)-Dolná (Breznica). Organizátormi bola udelená aj špeciálna cena za vizuál pripraveného roštu a členov tímu, ktorú vyhral tím Mestskej kaviarne. Aj keď stupne víťazov boli rozdané, išlo hlavne o zábavu spojenú s chuťovými pohárikmi. Táto akcia má ešte jeden veľký bonus, stretnú sa tu rôzny ľudia, ktorí vytvoria skvelú partiu, jeden tím, ktorí to „vyhral“. Veľká vďaka patrí organizátorom podujatia – výboru mestskej časti č.7, pohostinstvu U Rybára, mestu Púchov, urbáru p. s. Horné Kočkovce, návštevníkom, porote, DJ-ovi a hlavne všetkým súťažiacim.

Text: Cyril Crkoň, foto: Slavomír Flimmel