Jana Vozárová sa stala 2. vicemiss Slovensko 2021

371

Púchovčanka Jana Vozárová má 20 rokov a v súčasnosti študuje na Strojníckej fakulty Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Finálový galavečer Miss Slovensko v sobotu 7. augusta rozhodol o najkrajších Slovenkách pre rok 2021. Jana Vozárová sa stala 2. vicemiss Slovensko 2021.

O súťaži Miss Slovensko Jana Vozárová rozmýšľala niekoľko rokov, až kým neprišla výzva od jej učiteľa, ktorému sľúbila, že svoj sen si splní. Na základnej a strednej škole osem rokov spievala v speváckom zbore pod vedením svojej učiteľky Márie Jašurdovej. So spevokolom sa zúčastnila viacerých festivalov, vďaka ktorým spoznala rôzne krajiny sveta (napr. Japonsko) a zdokonalila sa v anglickom jazyku. Popri speve sa venovala aj športovaniu – konkrétne trénovala karate, kde je držiteľkou žltooranžového pásu.

Dvanástka finalistiek sa v sobotu predstavila divákom v štyroch módnych prehliadkach a vo voľnej disciplíne, počas ktorých predviedli svoju krásu a šikovnosť. K vrcholným číslam talentovej disciplíny patrila pieseň autorskej dvojice Lasica / Filip „Čerešne“, ktorú zaspievala Jana Vozárová a ku ktorej sa pripojili aj ostatné finalistky. Výsledkom bolo emotívne vystúpenie, ktoré divákov chytilo za srdce.

Súťažná porota na záver vybrala za kráľovu krásy pre rok 2021 – rodáčku z Banskej Štiavnice Sophiu Hrivňákovú a prvou vicemiss sa stala Bratislavčanka Sylvia Šulíková. Jana Vozárová ako 2. vicemiss Slovensko 2021 poskytla po súťaži Púchovským novinám krátky rozhovor.

Ako niekoľko dní po odvysielaní finále Miss Slovensko 2021 hodnotíš svoje účinkovanie v tejto súťaži?

Myslím si, že projekt Miss Slovensko mi do života doniesol len a len pozitíva. Naučila som sa mnohým veciam, ako je práca pod tlakom, time-management či vystupovanie v spoločnosti. Skutočne to nie je už len o kráse, ale aj o intelekte a preto sme sa aj s dievčatami vzdelávali v mnohých odvetviach, či ohľadom etikety stolovania alebo diania vo svete.

V čom ti pomôže úspech v súťaži miss pre tvoj ďalší profesijný rozvoj? Plánuješ sa presadiť v modelingu?

Čo sa týka profesijného rozvoja, tak sa neplánujem živiť len modelingom. Som študentkou strojariny a vzdelanie bolo vždy mojou prioritou. Avšak úspech v Miss Slovensko mi skutočne otvoril dvere do sveta a ja hodlám využiť každú príležitosť k cestovaniu alebo spoznaniu nových ľudí a kultúr.

Pre médiá si sa vyjadrila, že spev je pre teba len koníčkom. Naozaj by si sa nechcela vydať na dráhu speváčky?

Nemyslím si, že patrím medzi niečím extra výnimočné hlasy. Za moje finálne vystúpenie s piesňou Čerešne som vďačná predovšetkým pani učiteľke Márii Jašurdovej, ktorá mi pomohla s prípravou. Preto zatiaľ spev zostane len koníčkom a radosťou.

Aké máš plány na najbližšie obdobie?

Chcem si užiť posledné úlomky leta. Rada by som sa stretla s rodinou, trochu pocestovala po Slovensku a oddýchla si od všetkých ruchov veľkých miest. Avšak samozrejme ma čakajú aj povinnosti spojené so súťažou Miss, na ktoré sa však veľmi teším.

Slavomír Flimmel, foto: FB