Janka Ochránková majsterkou Slovenska v krasokorčuľovaní

745

Majstrovstvá Slovenska juniorov a starších žiakov v krasokorčuľovaní – Pezinok, 2. – 3. februára

Dokonalým triumfom krasokorčuliarky Janky Ochránkovej sa skončili minulotýždňové
majstrovstvá Slovenska juniorov a starších žiakov v Pezinku. V kategórii staršie žiačky sa predstavila Janka Ochránková, členka krasokorčuliarskeho klubu Sporting Club Púchov. V sobotňajších krátkych programoch nenašla premožiteľku a v nedeľu vo voľných jazdách svoju celosezónnu dominanciu vo svojej kategórii potvrdila suverénnym víťazstvom.

Janka začala korčuľovať ako štvorročná, prvú súťaž absolvovala v šiestich rokoch. Účasť na majstrovstvách si treba vybojovať dobrými umiestneniami v pretekoch Slovenského pohára. Už na prvom preteku 11. Tirnavia Ice Cup začala úspešne. Skončila síce druhá, ale skočila prvýkrát súťažne čistý dvojitý axel. Najlepší výkon sezóny sa jej však podaril na 60. Grand Prix Slovakia v Bratislave, kde bolo v 31-člennom štartovnom poli 18 skúsenejších
zahraničných pretekárok z Belgicka, Maďarska, Talianska, Holandska, Francúzska,
Gruzínska a Nórska. Janka obsadila druhé miesto v novom osobnom rekorde 99,08 bodov.

Celkovo zvíťazila v šiestich zo siedmych pretekov, teda aj na 2nd Figure Skating Challenge v Dubnici nad Váhom, ktorý organizoval púchovský SCP a na majstrovstvá postúpila z
prvého miesta v rebríčku SP. Po majstrovstvách si začne zverenkyňa trénera Miroslava Bokora zdokonaľovať trojitý salchow a pridávať do tréningu aj ďalší, alebo aj ďalšie trojité skoky. V lete ju čakajú sústredenia v Prahe, Vysokých Tatrách a Námestove. V budúcej sezóne sa rozhodne máme na čo tešiť.