Jarná rybárska sezóna odštartovala pretekmi detí i dospelých

428

Rybárskymi pretekmi detí a dospelých odštartovala počas víkendu na miestnych revíroch Miestnej organizácie Slovenského rybárskeho zväzu Púchov „malá“ kaprová sezóna. Na Odhánkach bojovali v sobotu najmladší vyznávači Petrovho cechu na detských rybárskych pretekoch, o deň neskôr sa na vodnej nádrže Ihrište konali preteky mládeže a dospelých. 

Detské rybárske preteky prilákali v sobotu na Odhánky takmer sedem desiatok detí, mladých adeptov rybárskeho športu. Organizátori ich rozdelili do dvoch kategórií. V kategórii detí do 15 rokov zvíťazil Dominik Rusnák pred Michalom Bušíkom a Matúšom Martinkom. Medzi deťmi do desať rokov sa z víťazstva tešil Lukáš Jarina, druhý bol Denis Doročin a na bronzovom stupienku skončil Miroslav Martinka. Najväčšieho kapra merajúceho 64 centimetrov, chytil Ján Sivčák.

Tradičné jarné preteky mládeže a dospelých na vodných nádržiach Ihrište si v nedeľu nenechalo ujsť úctyhodných 214 rybárov z púchovskej i okolitých organizácií. Kým deti súťažili o body v závislosti od dĺžky ulovených kaprov, mládež a dospelí súťažili o najväčšiu hmotnosť uloveného kapra. Počas štyroch hodín pretekov sa na vodnej nádrži Ihrište ulovilo spolu 144 kaprov, medzi nimi i niekoľko trofejných krásavcov.

Cenu za najväčšieho kapra si odniesol Jozef Hrenák, ktorý ulovil kapra s hmotnosťou 7295 gramov. Druhý skončil Ján Ďurech s kaprom s hmotnosťou 6600 gramov, tretiu priečku si vychytal Jozef Luhový za kapra s hmotnosťou 6540 gramov. Aj ďalší dvaja rybári z prvej päťky chytili viac ako šesťkilogramových kaprov. Kapor štvrtého Jozefa Zágoru vážil 6250 gramov a piateho Romana Lutišana 6025 gramov.
-pok-

Rybarske_preteky_2_web