Jarné rybárske preteky v Ihrišťoch, detské na Odhánkach už tento víkend

636

Miestna organizácia Slovenského rybárskeho zväzu v Púchove pozýva rybárov a priaznivcov Petrovho cechu na tradičné jarné rybárske preteky na vodných nádržiach Ihrište. Uskutočnia sa v nedeľu 8. mája (pre členov všetkých rybárskych organizácií) a v nedeľu 15. mája (len pre členov MO SRZ Púchov).

Oboje preteky sa začínajú od 6.00 hodine, loví sa do 11.00 hodiny. Súťažiť sa bude o najväčšieho uloveného kapra, pretekárom sa do celkového poradia započíta iba jeden kapor. V prípade ak by dvaja, alebo viacerí pretekári ulovili kaprov s rovnakou hmotnosťou, rozhoduje dĺžka ulovenej ryby. V prípade rovnakej hmotnosti i dĺžky rozhodne skorší čas ulovenia.

Predpredaj štartovných lístkov je v predajni rybárskych potrieb Rami v Púchove, prípadne na mieste pretekov pred ich začiatkom.

Detské rybárske preteky na Odhánkach

Miestna organizácia Slovenského rybárskeho zväzu Púchov usporiada v sobotu 7. mája na štrkoviskách Odhánky v Púchove tradičné detské rybárske preteky. Prezentácia rybárskych nádejí je od 6.00 do 6.50 hodiny priamo na štrkoviskách, lovné miesta sú ľubovoľné. Chytať sa bude na odhánkach číslo 2, 3 a 4 len zo strany od Váhu. Každý účastník dostane pri prezentácii účastnícky list, bodovací preukaz a občerstvenie zdarma. Čas trvania pretekov je od 7.00 do 11. hodiny.

(pok)