Jubilejný ročník ATP ligy vyhral pár Hudcovský – Kopčan

364
Na snímke medailisti spolu s predsedom Atp ligy Rudolfom Marmanom.

Areál Tenisového klubu Púchov sa stal v stredu 29. augusta dejiskom jubilejného desiateho ročníka tenisového turnaja ATP ligy v štvorhrách. Ako vždy sa tu zišli nadšenci tohto športu vo všetkých vekových kategóriách. Najmladší účastník tohto turnaja bol 10-ročný Matej Markovič.
Aktéri turnaja odohrali základnú časť v dvoch skupinách po šesť dvojíc. Do záverečného vyraďovacieho pavúka postupovali prvé štyri dvojice z obidvoch skupín. V krásnom slnečnom počasí sa odohralo finále, v ktorom po urputnom boji zvíťazila dvojica Hudcovský/Kopčan nad dvojicou Pastorek/Gabčanová v pomere 6:1. Na peknom treťom mieste sa umiestnila dvojica Benkovský/Markovič.
Oragnizátori veria, že sa podarí aj naďalej uchovať táto tradícia tenisových nadšencov a budúci rok sa spoločne zídu už na 11. ročníku turnaja. Počas desiatich ročníkov sa na tomto turnaji vystriedalo viac ako 200 účastníkov. Aj touto cestou by chcel predseda ATP ligy Rudolf Marman poďakovať všetkým účastníkom za skvelé športové výkony, vytrvalosť a húževnatosť všetkých zúčastnených aktérov.
-r-