Juniorky 1. VK Púchov priviezli cenné víťazstvo z Lipt. Hrádku

205

Juniorky 1. VK Púchov cestovali v 3. kole 1. ligy junioriek skupiny Východ na palubovku Liptovského Hrádku, ktorého družstvo v máji obsadilo 6. miesto vo finálovom turnaji Majstrovstiev SR. Púchovčanky cestovali oslabené o viaceré choré hráčky a museli hrať aj bez liberky. Napriek okolnostiam boli správne
naladené a odhodlané. Začali dobre, účinným podaním robili súperovi ťažkosti na príjme a viackrát bodovali smečom z okraja siete, čím si vybudobali mierny náskor 7:4, neskôr 12:8. Domáce síce dokázali vyrovnať na 14:14, ale rozbehnuté hostky zvládli koniec setu a vyhrali ho tesne 25:23. To ich povzbudilo, druhý set odohrali vo vysokej koncetrácii, dobre blokovali a ich smeče domáce nedokázali ubrániť. Druhý set patril zaslúžene Púchovu v pomere 25:19. Tretí set poznačili viaceré nevynútené chyby na oboch stranách, púchovčanky mohli vyhrať vyšším rozdielom, ale vlastnými chybami zvyšovali konto súpera na konečných iba 19 bodov, čo značilo výhru v zápase 3:0.
V druhom stretnutí domáce hráčky zvýšili razanciu svojich smečov, čo im prinieslo viacero bodov a naopak, hostky sa nevedeli dostať do tempa, robili veľa nevynútených chýb v poli a začala sa prejavovať únava. Domáce ožili, začali si veriť a priebeh druhého zápasu bol opačný, Hrádok vyhral 3:0.

ŠKM Lipt. Hrádok – 1. VK Púchov 0:3 (-23,-19,-19) a 3:0 (20,17,14)
Zostava 1. VK: Šerá, Hološková K., Ďurkechová, Hološková P., Luhová, Kolláriková, striedala Kuchtová, tréner Suchánek.
M. Suchánek, Foto: Ilustr. obr.