Tirnavia EDEA Ice Cupom otvorili súťažnú krasokorčuliarsku sezónu

629

3. novembra začal v Trnave krasokorčuliarsky pretek Tirnavia EDEA Ice Cup 2016. Medzinárodnú súťaž juniorov, mladšieho a staršieho žiactva spolu so Slovenským pohárom mladších a starších nádejí chlapcov a dievčat organizoval Krasokorčuliarsky klub Trnava. Zúčastnilo sa ho 12 štátov, nechýbalo napríklad Fínsko, Taliansko, Poľsko, Maďarsko alebo Lotyšsko.

Na štvordňovom podujatí štartovala aj výprava SPORTING CLUB PUCHOV (SCP). V kategórií 10-ročných nádejí nastúpila Alexandra Ridošková, v kategórií 9-ročných nádejí Eliška Labantová a 8-ročných nádejí Daniela Struhárová, pre ktorú to bol zároveň prvý pretek v kariére. Tirnavia EDEA Ice Cup je prestížnym podujatím, ktoré po polročnej pauze opäť otvára súťažnú sezónu. Z púchovských krasokorčuliarok najlepšie zajazdila Alexandra Ridošková, ktorá spomedzi všetkých súčastnených pretekárov obsadila celkové 6. miesto, vo svojej kategórii predviedla tretiu najlepšiu jazdu a to aj napriek tomu, že spadla a zaváhala pri Axlovi. Eliška Labantová skončila na celkovom 17. mieste spomedzi 28 súťažiacich v kategórii 9-ročných nádejí. Daniela Struhárová si v premiérovom preteku zaknihovala 25. miesto. Po viac ako polročnej prestávke (od marca) a nedávnej výmene trénerov ide pre SPORTING CLUB PUCHOV (SCP) o vydarený štart do nastávajúcej krasokorčuliarskej súťažnej sezóny. Najbližší pretek, ktorý pretekárky absolvujú bude Grand Prix SNP