Juniorky v oklieštenej zostave na východniarky nestačili

301

1. liga juniorky, skupina Východ
V sobotu 12. 3. v 8. kole hostili Púchovčanky na palubovke gymnázia rovesníčky zo Spišskej Novej Vsi. Domáce družstvo, oslabené o zranené hráčky a o hráčky v karanténe, nastúpilo len so siedmimi hráčkami, medzi ktorými boli tri vekovo len staršie žiačky. Skúsenosti a kvalita súpera sa prejavili hneď od začiatku setu, keď hostky podaním získali náskok 0:5. Domáce ostali zaskočené, len ťažko sa presadzovali a robili veľa nevynútených chýb. Prvý set vyhrala Spišská Nová Ves hladko 12:25. Druhý set výsledkovo kopíroval prvý, spišiačky vyhrali 11:25, ale hra bola vyrovnanejšia, domáce podstatne viac vzdorovali, ale pokazili príliš veľa podaní.
Tretí set sa podarilo domácim zachytiť úvod – skóre 4:4, následne však hostky odskočili na 4:11. Púchovčanky však zabojovali a začali aj bodovať. Súper si však udržiaval svoj náskok až na 13:19. Púchov pridal dôraz v obrane i v útoku a priblížil sa na 19:22. Za tohto stavu však podanie Púchova nepustila páska na druhú stranu a súper svoju príležitosť na výhry už nepustil z rúk. V druhom stretnutí opäť dominovali na ihrisku hostky a nedali domácim šancu na zisk bodov.

1.VK Púchov – VK Spišská Nová Ves 0:3 (-12,-11,-21) a 0:3 (-18,-8,-11).
Zostava 1.VK Púchov: Červená Zoja, Valachová Vanda, Kročilová Diana, Panáčková Nina, Vričanová Monika, Olbertová Klaudia, striedala Pečeňová Lea, tréner Miroslav Klučka.

SPORTIKA liga mladších žiačok (súťaž je zlúčená so súťažou starších žiačok 2. triedy)
Po minuloťýždňovej dohrávke v Skalici sa tentokrát v riadnom hracom termíne predstavila Skalica v Púchove. Domáce tak mali šancu vrátiť Skaličankám prehry 2:3 a 1:3. V prvom zápase to vyšlo dokonale, po perfektnom kolektívnom výkone vyhrali Púchovčanky 3:0, keď nezvyčajne veľa smečov Skalice skončilo na púchovských blokoch. Druhý zápas mal tiež dobrú úroveň, ale výnimočný výkon na podaní dvoch skalických hráčok naklonil misku víťazstva na stranu hostiek, hoci až v tie-breaku. Púchov viedol11:9, ale opäť prišla šnúra 6 výborných podaní hostiek, na ktoré domáce hráčky nestačili.
Zostava Púchova: Ptáčková Eliška, Pavlovičová Viktória, Hoštáková Nikola, Suchárová Petra, Hazalová Katka, Pečeňová Lea, Pečeňová Lucia, Čviriková Snadra, Pastorková Lily, Tarožíková Peťa a Vojcíková Sofia, tréner Ján Pazdernatý.

V nedeľu, 13. 3. v dohrávanom 7. kole opäť na palubovke gymnázia si zmerali sily dievčatá domáceho 1.VK Púchov s juniorkami z Kežmarku. Družstve domácich zase došlo k zmene 3 hráčok, čo sa prejavilo hernom výkone Púchova. Úvod bol vyrovnaný, družstvá získavali bod po bode do stavu 4:5 pre Kežmarok, kedy prišla na podanie v domácom družstve Vanda Valachová. Šnúrou 6 bodov Púchov odskočil na 10:5. Vzápätí však prišli body z podania aj na druhej strane Kežmarku a aj vďaka 2 technickým chybám domácich hostky otočili na 11:13. Náskok postupne narástol až na 17:25, čo znamenalo zisk setu pre Kežmarok. Tretí set bol vyrovnaný až do stavu 14:14, kedy hostky odskočili na 14:19 a tento náskok si udržali.
V druhom zápase v dôsledku únavy z prvého zápasu mierne klesla kvalita hry, ale obe družstvá to kompenzovali zvýšenou bojovnosťou. Kežmarok si udržal kvalitu podania, čo im postačilo na výhru aj v druhom zápase. V drese domácich príjemne prekvapila v útoku smečom „posila“ zo žiačok Monika Vričanová, keď zaznamenala viacero bodových smečov.

1.VK Púchov – KV Oktan MŠK Kežmarok 0:3 (-17,-15,-20) a 0:3 (-17,-17,-18)
Zostava 1.VK Púchov: Valachová Vanda, Vričanová Monika, Sedláčková Kristína, Dubinová Mária, Kročilová Diana, Panáčková Nina, striedala: Sivčáková Sofia, tréner Michal Suchánek.