Juniorský CONTINENTAL Cup Púchov – druhé preteky

181

V sobotu 11.5.2024 organizoval náš Modelársky klub Púchov druhé preteky seriálu Juniorský CONTINENTAL Cup, ktoré sú určené pre juniorov, ktorí navštevujú automodelárske krúžky, ale aj pre širokú verejnosť. Deti jazdia s autíčkami, ktoré si sami postavili v automodelárskych krúžkoch, ktoré organizujeme v spolupráci s Centrom voľného času Púchov. Vyvrcholením práce v automodelárskom krúžku sú preteky s vlastnoručne vyrobeným autíčkom.

Preteky boli verejné a mohli sa zúčastniť aj rodičia a začiatočníci. Jazdili sme v kategóriách – GT- Porsche – vlastnoručne vyrobené v krúžku, LMP-2 vlastnoručne vyrobené v krúžku a preteky s kúpenými autami Carrera.

V kategórii GT výborne jazdil Maximilián Múcska, ktorý so svojim Porsche vo farbách Continentalu obsadil prvé miesto, ako druhý skončil Marek Ťapay. Výborne jazdila aj Luhová Alžbeta a Adamčík David.

V kategórii LMP-2 dominoval opäť Maximilán Múcska, pred Kubišom Matúšom a Luhovou Alžbetou.

V kategórii Carrera jazdila perfektne Luhová Alžbeta, Adamčík David a Luhová Petra.

Musím pochváliť aj najmladších juniorov, ktorí sa s autodráhou ešte len oboznamujú – Hudek Ondrej, Hudeková Tereza, Panáček Tomáš, Václavík Matias a Roman Stacha. Do pretekov sa zapojili aj oteckovia, radili, pomáhali a samozrejme robili mechanikov a nasadzovačov.

Samozrejme aj náš člen Jano Bisaha sa môže pochváliť svojou jazdou, zajazdil jedno druhé a 2 tretie miesta.

Skúsenejších juniorov, ktorí už jazdia s dospelými, sme nekvalifikovali, no musím pochváliť perfektného Panáčka Sabastiána, ktorý by s prehľadom vyhral všetky tri kategórie.

Všetkým členom klubu, ktorí sa podieľali na organizácii, patrí veľké poďakovanie.

Tretie, záverečné preteky budú o 2 týždne 25.05.2024. Všetci ste srdečne vítaní.

Martin Kumičak, Modelársky klub Púchov
Združenie technických športov Púchov