Juniorský CONTINENTAL Cup Púchov – Záverečné preteky

91

Modelársky klub Púchov organizoval v sobotu záverečné preteky na autodráhe Púchov – Juniorský Continental Cup. Tieto preteky jazdíme v 4 kategóriách. Ako prvou a hlavnou kategóriou sú preteky s vlastnoručne vyrobenými modelmi. Toho roku to boli modely Škoda 130 RS v mierke 1:24. 30 detí si vyrobilo autodráhové autíčko, s ktorým potom štartovali v pretekoch. Jazda s takýmto modelom si vyžaduje väčšiu zručnosť a schopnosť ovládať regulovanie otáčok v zákrutách, preto sa deti venujú aj tréningom v modelárskych krúžkoch, ale majú možnosť jazdiť aj vo voľných, piatkových tréningoch, ktoré náš klub organizuje.

Deti, ktoré brali tréningy vážne a venovali sa jazdeniu, sa postupne prepracovali do čela tabuľky. Lákadlom pre deti boli aj výhry, keď víťazi v každej kategórii, získajú ako cenu nové autodráhové autíčko od firmy Carrera. Ceny o ktoré deti bojovali, mali vystavené na krúžku vo vitríne a už vopred si vyberali, o čo budú bojovať. Motivácia bola slušná a tak aj súboje počas pretekov boli zaujímavé. So Škodovkou nakoniec vyhral Matúš Šedivý, pred Markom Brezánim a Samuelom Vojcíkom.

V kategórii GT – bola situácia tak isto veľmi napínavá, o prvenstvo bojovalo viac pretekárov a výsledky boli nakoniec veľmi tesné. Ako prvý skončil Samuel Vojcík so 78 bodmi, druhý bol Matúš Šedivý so 77 bodmi a tretí skončil Sebastián Panáček so 76 bodmi. Kategória DTM – (Deutsche Tourenwagen Meisterschaft) jazdí sa s autami nemeckých značiek od firmy Carrera – tu vyhral s prehľadom Ondrej Rudinec s modelom Mercedes, druhý skončil Samuel Vojcík s modelom Audi a tretí bol Mário Kováčik s modelom Audi. Posledná kategória LMP-2 sú modely typu Le Mans. Túto s prehľadom Vyhral Samuel Vojcík, pred Matúšom Šedivým a Sebastiánom Panáčkom. Veľmi pekne jazdila aj Luhová Alžbeta.

Veľká vďaka patrí všetkým, ktorí nás podporujú pri organizovaní mimoškolských aktivít detí, prispievajú na chod nášho občianskeho združenia ZTŠP – Združenie technických športov Púchov – Modelársky klub, hlavne firme Continental Matador Truck Tires, s.r.o. a Continental Matador Rubber, s.r.o. ktorá zastrešila náš Continental Cup. Poďakovanie patrí aj Centru voľného času Púchov pri organizovaní automodelárskych krúžkov, ako aj poskytnutím cien do pretekov, ďakujeme aj Raiffeisen Banke Púchov a iným.

Martin Kumičak, Modelársky klub Púchov