Karneval radosti v CZŠ a MŠ sv. Margity

187

Deti z CZŠ a MŠ sv. Margity sa pripravovali na tento deň niekoľko týždňov. Každý chcel prekvapiť svojou maskou. V škole to bolo dlho tajomstvo, ktoré nikto nechcel prezradiť. Pozvánku na maškarný ples dostal každý. A potom to prišlo. Tesne pred jarnými prázdninami, pre začiatkom pôstneho obdobia. Vytúžený karneval v Športcentre Chovanec, organizovaný školami v spolupráci s výborom rodičov.

Všetci sa tešili, malí i veľkí. Tými malými myslíme už aj našich škôlkarov. Tí prišli aj so svojimi pani učiteľkami, ktoré boli tiež prezlečené za masky. V sprievode masiek ste mohli stretnúť oranžového dinosaura, odvážnych pirátov, roztomilé princezné, zľaknúť ste sa mohli čierneho netopiera, obdivovať malého kúzelníka, komunikovať so strieborným robotom, odfotografovať sa s dvojičkami na nerozoznanie z knižky Danka a Janka. Mnohé deti si svoje masky zhotovili samy, niektorým pomáhali tvoriví rodičia, iní si ich požičali. A boli aj takí, hlavne tí starší, ktorí si prišli len zatancovať a pobaviť sa so svojimi kamarátmi.

Tancu sprevádzanému modernou rytmickou hudbou od výborného DJ z Rádia Muzika nemohol nikto odolať. Deti sa pri ňom vyšantili ako už dávno nie. A čakalo na nich ešte jedno prekvapenie: ceny z bohatej tomboly. Niektorých potešila hračka, iných sladkosť či hra. Nadšení boli aj rodičia, ktorí prišli vo veľkom počte a všetko sledovali na lavičkách v hale, ale zapojili sa aj do tanca. Kto bol smädný či unavený, mohol sa občerstviť dobrotami v našom mini bufete. Radosť a šťastie na tvárach detí, rodičov a učiteľov, prezrádzali to, že na tento „ples v maskách“ budú všetci určite radi a dlho spomínať.

CZŠ sv. Margity