Katarínska zábava SZZP

399

V piatok 23. novembra sa stretli členovia a priatelia púchovskej organizácie Slovenského zväzu zdravotne postihnutých (SZZP) v Dome kultúry Streženice na Katarínskej zábave.

SZZP je dobrovoľným občianskym združením zdravotne postihnutých občanov, ktorý má na Slovensku 42.000 členov. V Púchove Základnú organizáciu SZZP vedie Ján Petro. Ten v úvode akcie pozdravil všetkých prítomných a menovite primátora Púchova Rastislava Heneka s manželkou. Po krátkych príhovoroch novozvolenej primátorky Kataríny Henekovej a dosluhujúceho primátora Rastislava Heneka a nasledovala tanečná zábava.

Predseda ZO SZZP Ján Petro sa pre Púchovské noviny vyjadril: „Katarínska zábava sa stala už tradíciou našej ZO. Poriadali sme ju prvýkrát pred šiestimi rokmi (v r.2012) na podnet pani Kataríny Jaškovej. Tá oslovila pána Mariána Hantáka a on nám zapožičal sálu v hoteli Alexandra. Záujem bol vtedy veľký, tak sme Katarínsku zábavu zaradili do nášho celoročného programu. Naši členovia na toto stretnutie chodia radi. Vždy nás je takmer 200, aj dnes je tu 186 ľudí, tak som rád a teším ma ako predsedu ZO, že členom ulahodím.

Príprava na každú akciu je náročná a zdĺhavá, ale stojí to za to, keď sú naši členovia spokojní. Zabezpečenie akcie organizuje deväťčlenný výbor ZO, tak máme čo robiť. Chcem poďakovať všetkým, ktorí ochotne pomáhajú s hladkým priebehom Katarínskej zábavy. V našej organizácii máme dve Katky – Katku Jaškovú a Katku Kucejovú, ktorým sme zablahoželali k meninám. A radi sme privítali aj Katku Henekovú, našu budúcu pani primátorku, ktorá prijala naše pozvanie. Okrem menín sme jej  s malou pozornosťou zagratulovali aj k úspechu v nedávnych voľbách.“

Foto: S.Flimmel