Keď plavcom neprší, aspoň kvapká

290

Myslené v plaveckom žargóne, že aj keď protipandemické opatrenia sa vlastne súčasne stávajú aj protišportovými, niektoré plavecké kluby sa snažia aj napriek finančným stratám organizovať preteky tak, aby boli v súlade s opatreniami. A takým klubom bola 20.11.2021 Myjava, ktorá aj keď jej bolo umožnené mať na bazéne maximálne 50 plavcov, tak zorganizovala Krajské majstrovstvá žiakov. Kluby boli rozdelené do 3 skupín po 50 plavcov, pričom boli samozrejme požiadané, aby sa pretekov zúčastnili najmä plavci, ktorí majú šancu splniť limity na Majstrovstvá SR v rôznych vekových kategóriách. Naša výprava, vzhľadom na počet bola skromnejšia, reprezentoval ju jeden chlapec a jedno dievča. Ale v konkurencii plavcov z našej oblasti, snažiacich sa dostať svojimi výkonmi na MSR, sa rozhodne nestratila. Marek Hanták získal bronz v disciplíne 100M, tesne pod medailovými priečkami, na 4 mieste v disciplíne 200P a aj dvakrát 6 miesta na 200VS a 200PP. Dievčenskú časť výpravy zastrešovala Klára Labudíková, ktorá si vyplávala podobné umiestnenia ako Marek. Bronz získala v disciplíne 200P, štvrté miesto na 200PP, piate na 200VS a šieste na 100M, pričom si pri každom svojom štarte zaknihovali osobné rekordy. Svojimi výkonmi si skrátili cestu k účasti na MSR, ktoré ak to umožnia protipandemické opatrenia, sa uskutočnia v Šamoríne.