Polícia informuje

396

Nedodržal karanténu, obsluhoval v obchode
Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie o porušení karantény v súvislosti s ochorením COVID-19. Podľa oznámenia v jednej z predajní na Royovej ulici v Púchove obsluhoval predavač, ktorý mal byť po pozitívnom teste v karanténe. Hliadka mestskej polície vykonala v predajni kontrolu. Za pultom našli muža, ktorého požiadali o preukázanie totožnosti. Muž skonštatoval, že nemá preukaz totožnosti, hliadke povedal svoje meno a bydlisko. Odmietol hliadke mestskej polície predložiť na overenie doklad o vykonaní posledného testovania s odôvodnením, že mestská polícia nemá právomoc takýto doklad kontrolovať. Prípad hliadka telefonicky konzultovala s pracovníčkou Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Pov. Bystrica a následne úradný záznam odoslaný elektronicky na RÚVZ pre podozrenie zo spáchania priestupku na úseku verejného zdravotníctva. Podľa vyjadrenia hygienikov mal byť predavač v daný deň v karanténe.

Poranený sokol zaútočil na policajta, poranil mu ruku
Púchovskí mestskí policajti preverovali oznámenie, podľa ktorého oznamovateľovi cestou z práce narazil do auta sokol a poranil si krídlo. Mestskí policajti si sokola prevzali v areáli jednej z púchovských firiem a previezli ho na oddelenie mestskej polície. Následne prišiel na oddelenie zamestnanec Správy Chránenej krajinnej oblasti Strážovské vrchy, ktorý si sokola prevzal. Počas odovzdávania sokol zaútočil na mestského policajta a spôsobil mu zranenie na ruke.

Vlčiak dlho doma nevydržal, ušiel už na druhý deň
Hliadke mestskej polície odovzdala žena z Púchova nemeckého ovčiaka čiernej farby, ktorého našla v púchovskej mestskej časti Vieska-Bezdedov. Pes mal obojok a bledé škvrny. Mestskí policajti ho previezli do koterca v Podniku technických služieb mesta Púchov. Psa neskôr vrátili majiteľke, ktorá zaplatila blokovú pokutu vo výške 20 eur. Už na druhý deň však pes opäť ušiel, hliadka ho odchytila a umiestnila v koterci. Priestupok je v riešení.

O pol tretej nadránom čistil v supermarkete strojom podlahu
Na oddelenie mestskej polície prijali krátko po pol tretej nadránom telefonické oznámenie, podľa ktorého v jednom z púchovských supermarketov niekto pravdepodobne vysokotlakovým čističom umýva zámkovú dlažbu. Umývanie malo spôsobovať veľký hluk, ktorý budil obyvateľov okolitých panelákov. Hliadka mestskej polície oznámenie preverila a zistila, že sa zakladá na pravde. Na mieste našli mestskí policajti muža, ktorý vysokotlakovým čističom umýval dlažbu. Dopustil sa priestupku proti všeobecne záväznému nariadeniu mesta Púchova. Hliadka mestskej polície priestupok vyriešila napomenutím.

Dopravné nehody na cestách Trenčianskeho kraja si tento rok vyžiadali už 18 obetí
Od začiatku roka do predposlednej novembrovej nedele sa na cestách Trenčianskeho samosprávneho kraja stalo celkom 971 dopravných nehôd. Ich počet je približne rovnakým ako v porovnateľnom období minulého roka. Pri dopravných nehodách na cestách Trenčianskeho kraja zomrelo tento rok 18 ľudí, čo je o osem menej ako v rovnakom období minulého roka. Ťažké zranenia utrpelo pri nehodách 51 osôb, ich počet medziročne klesol o 16.
Na cestách Slovenskej republiky sa od začiatku tohto roka stalo 10.602 dopravných nehôd. Zomrelo pri nich 200 ľudí, čo je o 12 menej, ako v rovnakom období roku 2020. Najviac obetí má Nitriansky kraj, kde tento rok zomrelo pri dopravných nehodách 43 ľudí. Najmenej obetí – 20, si tento rok vyžiadali nehody na cestách Bratislavského samosprávneho kraja.

MsP Púchov, KR PZ Trenčín