Koncert francúzskej pesničkárky Salime B

366

René Gonzáles priviedol v rámci svojho projektu “Yes 2 Jazz” do Púchova mladú a krásnu francúzsku pesničkárku Salime B. V sobotu večer sa v Queen’s pube konal jej koncert, v ktorom mal pôvodne účinkovať aj domáci bubeník a perkusionista Peter Nošík. Pre nedostatok času na ich spoločné zohranie sa nakoniec speváčka Salime B vystúpila len sama s vlastným gitarovým doprovodom. V prestávke medzi dvomi blokmi jej koncertu vystúpil Púchovčanom známy Yess so svojím vlastným mixom Nu jazz a Lounge hudby.

Speváčka Salime B poskytla Púchovským novinám krátky rozhovor. Prezradila v ňom, že aj keď je Francúzska, má predkov v Madagaskare a Srbsku. Trápi ju, že v dnešnom svete je síce veľa peňazí a bohatstva, ale málo lásky. Snaží sa o tom spievať vo svojich piesňach. Témou väčšiny jej piesní je najmä láska, problémy vo vzťahoch medzi mužom a ženou. Salime B nemá doma televízor, nepoužíva mobilný telefón, zrušila svoju webovú stránku. Na komunikáciu s ľuďmi používa tablet a internetové sociálne siete. A predovšetkým uprednostňuje priamy kontakt s ľuďmi.

Salime B podľa vlastných slov nemá žiadny hudobný vzor, ale rada počúva hudbu všetkých žánrov – rock, r&b, rap… Má rada inštrumentálnu hudbu a páči sa jej rozmanitosť francúzskej hudby. Hovorí, že v dnešnej dobe sú veľmi dôležití speváci, ktorí spievajú zo srdca. Sama spieva svoje balady po celej Európe. Cestovaním po cudzích krajinách uniká pred osamelosťou a hľadá zmysel svojho života. Ten nachádza, keď svojou hudbou rozdáva lásku, pohladenie a úsmev. Tento rok vydala album „Gaïa Green“, ktorý je dostupný na webe. Na záver rozhovoru vyjadrila svoje životné krédo jediným slovom – liberté (sloboda).

S. Flimmel