Krasoklub Púchov na Majstrovstvách Európy 2016

1013

Mladé krasokorčuliarky z Krasoklubu Púchov zažili v nedávnych dňoch atmosféru ME v Bratislave. Na otváracom ceremoniáli a záverečnej exhibícii sa predstavili Iva Novacká  a Sabina Drábová. Počas slávnostného ceremoniálu niesli vlajky zúčastnených štátov ďalšie dievčatá z Krasoklubu, medzi nimi bola aj Lilianka Drábová.

Zľava Iva Novacká, Florent Amodio (francúzsky krasokorčuliar), Sabina DrábováJednou z púchovských zástupkýň na slávnostných častiach programu ME bola juniorská pretekárka Iva Novacká. „Pre účasť na ceremoniáli a exhibícii sme museli splniť niekoľko kritérií. V prvom rade sme museli merať viac ako 160 cm. Vyberali najlepších krasokorčuliarov z celého Slovenska na základe predvedených výkonov počas sezóny. V neposlednom rade bolo podmienkou zúčastniť sa týždňového nácviku v Bratislave. Šanca zakorčuľovať si na ME bola jedinečná, poriadne sme si ju užili a atmosféra bola dokonalá. Ešte nikdy sme nevystupovali pred takým publikom,“ povedala I. Novacká. Krasokorčuliarky, juniorky a mladšie žiačky z Krasoklubu nacvičovali počas celého týždňa choreografiu na otvárací aj záverečný program celého šampionátu. Námaha sa vyplatila, Zľava Javier Fernández (majster Európy), Janka Novacká, Iva NovackáPúchovčanky popri výbornej atmosfére stretli aj najväčšie svetové krasokorčuliarske hviezdy. „Mohli sme sa pohybovať v zákulisí zimného štadióna. Skromnosťou a ochotou nás príjemne prekvapil majster sveta J. Fernández zo Španielska a stretli sme aj Francúza F. Amodia, ktorý v Bratislave ukončil kariéru. Nechýbala najväčšia hviezda medzi športovými dvojicami, Nemka A. Savchenková, ktorá je mojím najväčším vzorom. Zo Slovákov sme stretli N. Rajičovú či tanečný pár Testová – Csölley. Vystupovaním na ME som získala istú motiváciu a neľutujem, že som sa na tejto udalosti podieľala,“ dodala I. Novacká.
Zľava Jevgenia Medvedevová (ruská majsterka Európy), Sabina Drábová, Iva NovackáDruhou Púchovčankou na Majstrovstvách Európy bola talentovaná Sabina Drábová. „Zúčastniť sa na ME bolo úžasné a vážim si, že som mala možnosť zažiť tú skvelú atmosféru. Bolo cťou stretnúť najlepších krasokorčuliarov z Európy, ktorí boli skutočne veľmi milí. Je to pre mňa veľká motivácia do ďalšej športovej kariéry,“ povedala S. Drábová.

Atmosféru ME si vychutnala aj mladá pretekárka z Krasoklubu Púchov Lilianka Drábová. „Veľmi sa mi na ME páčilo, ešte nikdy som nestála pred takým publikom. Najviac sa mi páčilo zbierať plyšáky či kvetiny pre pretekárov a to, že sme im ich mohli odniesť do kabíny a stretnúť sa s nimi,“ zhodnotila L. Drábová.

T. Schügerl, T. Lefko