Krasokorčuliarky z Krasoklubu Púchov úspešne odštartovali novú sezónu

515

Na nadchádzajúcu sezónu sa naše krasokorčuliarky poctivo pripravovali počas letnej pauzy na medzinárodných kempoch určených pre krasokorčuliarov z celej Európy pod vedením medzinárodných trénerov.

Na prvý pretek v Slovenskom pohári do Hamuliakova na Hamíkovo Cup 2018, ktorý sa konal v dňoch 20.10. – 21.10.2018, bolo vyslaných 8 dievčat. Excelentný výkon podali Barborka Belobradová (2. miesto), Adelka Kaňková (3. miesto) v kategórii „Mladšie nádeje basic“ a Adrianka Michalíková (5. miesto) v kategórii „Basic“ . V kategórii „Nádeje 8“ si Natálka Masariková vybojovala 8. miesto a na 9. mieste skončila Sofi Motolová v kategórii „Nádeje 9“. Lilka Drábová si vyjazdila konečné 7. miesto v kategórii „Mladšie žiačky“ a Lucka Kolmanová v kategórii „Staršie žiačky“ skončila pretek predčasne a umiestnila sa na priebežnom 6. mieste z dôvodu rozsiahleho požiaru zimného štadiónu v Hamuliakove. Z tohto dôvodu bol pretek predčasne ukončený a Žofka Kubíková tým pádom nemala šancu predviesť svoju novú jazdu.

Naše krasokorčuliarky nezaháľali ani počas sviatkov všetkých svätých a zúčastnili sa ďalších, tentokrát medzinárodných pretekov Slovenského pohára v Trnave na Tirnavia Ice Cup, ktorý sa konal v dňoch 01.11. – 04.11.2018. V kategórii „Nádeje 8“ si Laura Kolmanová svojou vynikajúcou jazdou vyjazdila krásne 5. miesto a Natálka Masariková skončila na 10. mieste. Sofi Motolová sa umiestnila na 18. mieste v kategórii „Nadeje 9“. Vynikajúci výkon predviedla Lilka Drábová, ktorá si vybojovala 5. miesto v kategórii „Mladšie žiačky“ a Lucka Kolmanová si svojou skvelou jazdou v ťažkej medzinárodnej konkurencii v dvojdňovom programe vybojovala úžasné 8. miesto v kategórii „Staršie žiačky“.

Všetkým našim dievčatám zo srdca gratulujeme a do budúcich pretekov im držíme palce. Najbližšie môžete naše pretekárky osobne vidieť na Veľkej cene Púchova v dňoch 17.11. – 18.11.2018. Tešíme sa na Vás!

D. Masariková