Kultúra v Púchove „fičí“ na plné obrátky

197

Vyzerá to, ako samochvála, avšak nie je to celkom tak…

Dňa 18. apríla sme v našom divadle privítali priateľov – divadelníkov zo Starej Pazovy. Boli hosťom Krajskej prehliadky detskej divadelnej tvorivosti – ROZPRÁVKOVÉ JAVISKO. A samozrejme, našli sme si čas na vzájomné debaty. Veľmi nás prekvapil záujem o naše kultúrne podujatia. Keď vchádzali do Divadla, pristavili sa pri vchode a rátali plagáty našich podujatí. Bolo ich 29. Tým to začalo. Začali ich študovať, rozoberať, hodnotiť. Asi hodinku sme im robili „odborný výklad“ našich akcií, ktoré boli na spomínaných plagátoch. O malú chvíľu sa pristavilo niekoľko okoloidúcich Púchovčanov, ktorí nám so záujmom pridali pár otázok. S veľkou vďakou sme prijali milé slová úcty, úprimnosti a chvály na výber našich podujatí, či kultúrnosť a slušnosť našej inštitúcie. A verte, toto je ten hnací motor, ktorý nás posúva ďalej. Keďže máme túto možnosť sa pochváliť, najskôr by sme sa obzreli späť.

Od marca sme v našom divadle pre divákov všetkých vekových kategórii mali viacero rôznorodých predstavení: divadelná romantická komédia SYLVIA MILÁČIK, pri príležitosti MDŽ V DIVADLE všetkých divákov potešili MOŠTENSKÍ PAJTÁŠI. Mali sme i program pre najmenších divákov FÍHA TRALALA. Náš bábkarsky súbor D121 mal premiéru krásnej rozprávky POD PERINOU, NA PERINE.

Tradíciou v našom meste je i podujatie VÍTANIE JARI V PÚCHOVE – VEĽKONOČNÝ JARMOK, kde v bohatom programe účinkovali vo veľkonočnom príbehu pre deti MICI A MŇAU z Bratislavy. Veľmi krásne boli JARNÉ PÁSMA púchovských MŠ, ZŠ, ZUŠ Púchov, CVČ Včielka Púchov, AB KIDS ACADEMY. VYNÁŠANIE MORENY s programom a sprievod detských folklórnych súborov a hudieb, Prípravka, Púchovček, Biela voda a Lachovček, pálenie Moreny a púšťanie dolu Váhom bolo pre divákov určite veľkým zážitkom. Jarmok sme ukončili speváčkou JANAIS S KAPELOU.

Už tretí ročník bola výstava ROZKVITNUTÉ DIVADLO, ktorá si vyslúžila veľký obdiv a uznanie. Pre určitú vekovú skupinu bol veľmi žiadaný KONCERT PRE SLOVENSKO, v ktorom sa predstavili sestry BACMAŇÁKOVÉ, Pavol LATÁK, Adam URBAN, zabávač Števo HRUŠTINEC. Opäť sme pripravili jedinečné pesničkové predstavenie pre deti SMEJKO A TANCULIENKA – POĎ VON! Nechýbala ani obľúbená VIDEO OLDIES PÁRTY pre vekovú hranicu 30+.

Lahôdkou pre všetkých milovníkov folku a piesní bol koncert HONZA NEDVED ml. a PRÍBUZNÍ. OTEC – dojímavý príbeh otca a jeho dcéry sme mali možnosť vidieť s unikátnym hereckým obsadením. Samozrejmosťou je i obľúbené podujatie ČAJ PRE SENIOROV pod záštitou primátorky mesta. Neopakovateľnú atmosféru v nádhernom areáli AMFITEÁTRA v PÚCHOVE pri príležitosti zahájenie sezóny 2023 na ILONKE bol koncert KOLLÁROVCOV. Výnimočnú atmosféru si mohlo vychutnať takmer 700 divákov.

Pár vetami sme sa obzreli späť a teraz by sme Vám chceli predstaviť plán na najbližšie obdobie. Dňa 14.5. bude premiéra DDS Ochotníček, DDS Trpaslíci. Pre mimoriadne veľký záujem o najúspešnejšiu slovenskú talkshow NESKORO VEČER – Talkshow Petra Marcina, sme pridali ďalšie predstavenie, ktoré bolo vypredané v priebehu pár dní. A niečo opäť pre deti – pripravujeme predstavenie HANIČKA A MURKO. POZVÁNKA – ďalšia výborná komédia, pri ktorej prežijete krásny večer plný prekvapení.

Očakávanou premiérou našich najmenších folkloristov bude program ku Dňu matiek AKO ZRNKO MAKU. Čerešničkou na torte pre púchovské detičky bude MDD pred DIVADLOM. Môžu sa tešiť na skvelý program plný prekvapení a zábavy. Čarodejník Krištof prinesie i poklady, ktoré si budú deti hľadať. Skákací hrad s figúrkami a kĺzačkou v jednom celku „Zábavné mestečko žralok“ určite rozžiari detské očká.

Pripravujeme i koncert pre „fajnšmekrov“ PODOBY SAXAFÓNU s unikátnym obsadením. Na nasledujúce mesiace „chystáme“ okrem rôznych kurzových činností, nových premiérových filmov v kine i FOLKLÓRNY PÚCHOV, premiéru divadla MAKYTA, pestré KULTÚRNE LETO. Všetky aktuálne informácie nájdete vždy na www.kultura.puchov.sk a na plagátoch. Veľmi sa tešíme Vašej priazni a sme vďační za každý telefonát, email, či osobné stretnutia, ktoré sú tiež plné nápadov, inšpirácii, ktoré vkladáme do dramaturgie nášho – Vášho programu. Čo dodať na záver? Snáď len poďakovať našim kolegom a kolegyniam, ktorí pri nápore akcií zvládajú aj nočné smeny, dá sa povedať s úsmevom na tvári. ĎAKUJEME milí naši spolupracovníci a Vám divákom za Vašu priazeň.

Konateľky Púchovskej kultúry s.r.o.
Foto: Slavomír Flimmel