Letné spomalenie v divadle nám bodlo

94

Púchovská kultúra je inštitúcia, ktorá sa venuje hlavne kultúre ako takej, avšak zároveň podporuje aj iné činnosti, napr. kurzovú, krúžkovú, komerčnú. Vyzerá to tak, že práve cez tieto dva mesiace máme voľno. No opak je pravdou…

Popri organizovaní kultúrnych podujatí (v lete väčšinou na pešej zóne, alebo v amfiteátri Ilonka) sme s našimi zamestnancami v divadle urobili kus roboty. Vzhľadom na to, že máme v pracovnom pomere neskutočne šikovného údržbára a pani upratovačky, nemuseli sme zháňať maliarov, zváračov, či upratovacie služby. Hneď na začiatku prázdnin sme začali s tepovaním sedadiel vo veľkej sále a v kinosále. Potom prišlo na rad umývanie okien a presklených tabúľ. Stroje a zariadenia na dôkladnejšie čistenie sme získali z projektov.

Asi v polovici júla sme začali s maľovaním stien, natieraním pódia a vyspravovaním odskočenej dlažby. Popritom naši chlapci (údržbár a elektrikár) poumývali celú elktrozákladňu divadla, t.j. zvukový a osvetľovací pult v réžii a všetky reflektory a ťahy nad pódiom. V auguste sme úspešne vymenili v kine kinoserver (tiež z projektu), bez ktorého by kino už ďalej nemohlo fungovať.

Sme naozaj pyšní na našich prevádzkových zamestnancov, pretože okrem divadla, vybehli vždy pred akciou v amfiteátri aj na Lachovec. Veľké upratovanie – okná, schované kúty, či pódium, čo bolo treba opravili, vyspravili aj v našich externých priestoroch na Námestí slobody v budove SOV, kde majú svoje šatne folklórne súbory a tiež niektoré divadelné súbory.

„Náš“ je aj Župný dom. Preto aj tu ste mohli vidieť v plnom nasadení našich pracovníkov. Tábory organizované Púchovskou kultúrou, s.r.o. boli veľmi vydarené a uskutočnili sme ich práve v Župnom dome. Na posledný týždeň augusta, sme si naplánovali ešte nejaké revízie a opravy – konkrétne revízie divadelných ťahov a plošín a opravu sedačiek v kine, kde sme čakali na atypickú súčiastku.

Takéto sme my mali pestré leto, avšak dnes sa už tešíme na novú sezónu a najviac snáď na oslavy výročia otvorenia divadla, ktoré budú celý týždeň – od 18.9. do 22.9.2023. Práve pripravujeme plagát, na ktorom sa dozviete všetky podrobnosti.

Touto cestou by sme sa chceli poďakovať našim kolegom, ktorí aj vo voľnom čase prídu a podávajú výkony hodné obdivu a bez nároku na mzdu… a potom sa niektorým ľuďom zdá, že v našom divadle je kľud a pohoda. Áno je a tú nám možno závidieť. A preto nám aj práca ide od ruky!

Púchovská kultúra, s.r.o.