Lucia Marcinová reprezentovala športový klub AMONREI PÚCHOV na Majstrovstvách sveta

587

Jesenné pohárové súťaže v kulturistike a fitness rozhodli o tom, že športový klub AMONREI PÚCHOV má po Ronaldovi Sůrovi ďalšieho reprezentanta/tku – Luciu Marcinovú.

Je priam obdivuhodné, čo Lucia vôbec za posledné dva roky dokázala. Pred 1,5 rokom porodila druhé dieťa. A keďže sa už predtým venovala súťažne športovej činnosti, nedalo jej to a postupnými krokmi opäť začala so športovou aktivitou. Vo veku 35 rokov popri dvoch malých deťoch, bežných starostiach a iných aktivitách (má ich neúrekom) sa vrátila na súťažné pódia tak, aby si svojimi jesennými výsledkami a hlavne športovou výkonnosťou vybojovala miesto v reprezentácii (o jesenných pohárových súťažiach budem púchovskú verejnosť informovať v ďalších Púchovských novinách).

Po definitívnom schválení nominácie na MS dala Lucia do záverečnej 14-dňovej prípravy všetku svoju energiu. Výrazne jej v tréningovom procese pomáhala švagriná Patrícia. Lucia okrem materských povinností a tréningu musela zvládnuť aj chod obchodnej činnosti, v ktorej podniká. Okrem toho je aj trénerkou vo fitness a svoj „voľný“ čas venuje aj svojim klientkám.

Svetový šampionát IFBB master v kulturistike a fitness sa uskutočnil 6.–8.12.2019 v Španielsku v meste Tarragona (asi 100 km južne od Barcelony). Takmer 400 športovcov/kýň z celého sveta reprezentovalo svoje krajiny, aby dokázali svoje športové majstrovstvo. Lucia súťažila v kategórii body fitness open (veková kat. 35-39 rokov), v ktorej sa prezentovala veľmi silná, ak nie najsilnejšia konkurencia za posledné roky. Svedčí o tom aj fakt, že hlavný rozhodca na základe kvality súťažiacich umožnil postup do semifinále až 12 pretekárkam (inak ich bežne do ďalšieho športového zápolenia postupuje len 10).

Lucia elimináciu zvládla bravúrne a jednoznačne postúpila medzi najlepších 12. V semifinále sa však rozhodovalo podľa iných parametrov (je to v právomoci hlavného rozhodcu), o čom sme nevedeli a neboli na to pripravení a tak napokon celkové 12. miesto je pre Luciu veľmi spokojné (top 10-tka by bola úžasná). Mimochodom, bola to jej prvá zahraničná súťaž a hneď Majstrovstvá sveta. V mene športového klubu AMONREI PÚCHOV gratulujeme Lucii k výbornej reprezentácii klubu, mesta Púchov a reprezentácie SR.

Marián Prekop