Lyžiarsky výcvik ZŠ Gorazdova

245

Myšlienka, že v tomto školskom roku pôjdeme na lyžiarsky výcvik, nás tešila už od septembra. Tešili sme sa o to viac, že na nás tento rok „perinbaba“ asi zabudla a snehu sme si cez zimné prázdniny neužili. Dňa 13. 1. 2020 sme sa všetci stretli pred školou, kde nás už čakal autobus a vyrazili sme do Vrátnej – Paseky. Ubytovanie a stravovanie sme mali zabezpečené v Penzióne Solisko v Zázrivej. Starostlivosť personálu bola výborná, rovnako ako strava. Počasie nám žičilo, celý týždeň svietilo slniečko.

Už v prvý deň sme sa vybrali celí nedočkaví na svah. Spočiatku bol pre niektorých „zážitok“ už len obúvanie lyžiarok, ale napokon sme to všetci zvládli. Lyžovať sa naučili všetci, aj tí, ktorí tomu zo začiatku neverili. Ostatní sa zdokonalili aj vďaka výborným inštruktorom. Lyžovali sme sa celý týždeň, ale v stredu a v piatok iba doobeda. V stredu sme si užili sánkovačku a guľovačku. A zguľovali sme aj učiteľov!

Večerné aktivity boli super – prednáška horskej záchrannej služby, súťaže, hry, karneval, diskotéka. Mali sme dobrý kolektív a s niektorými sme sa viac skamarátili. V piatok sa nám odtiaľ odchádzalo veľmi ťažko, nikomu sa nechcelo ísť domov. Dobre sme sa cítili aj s učiteľmi, ktorým ďakujem, že sa o nás celý týždeň starali. Samozrejme, lyžovačka sa nezaobišla bez pádov, ale našťastie sme sa vyhli zraneniam. Na tento lyžiarsky výcvik nikdy nezabudneme.

Žiaci 7.ročnika ZŠ Gorazdova