M. Šimáček: Púchovský futbal sa vrátil tam, kam patrí

1061
Po víťazstve v Beluši mali Púchovčania našliapnuté k víťazstvu v súťaži. Séria nerozhodných výsledkov však odsunuli futbalistov MŠK na konečné druhé miesto. Napriek tomu si v budúcej sezóne Púchovčania druhú ligu zahrajú.

Do druhej ligy vstúpi MŠK Púchov s novým trénerom a niekoľkými novými hráčmi.

Futbalisti MŠK Púchov sa po dlhom čase vracajú medzi širšiu slovenskú futbalovú špičku. Postúpili do druhej ligy po tom, ako sa víťaz Tipos 3. ligy – KOVO Beluša vzdal práva účasti v druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaži. Púchovčania sa chopili šance a v budúcom súťažnom ročníku sa predstavia v konkurencii druholigových klubov. O zhodnotenie minulého ročníka, príprave a plánoch v novom súťažnom ročníku sme sa porozprávali s manažérom futbalového klubu MŠK Púchov Marekom Šimáčkom.

– Ako z pohľadu vedenia klubu hodnotíte vystúpenie mužov v MŠK v minulom ročníku súťaží?

Tým, že sme postúpili do druhej futbalovej ligy hodnotíme sezónu ako úspešnú. Cieľ, ktorý sme si pred sezónou stanovili byť do tretieho miesta sme naplnili a postup je len odmena za vynaložené úsilie, ktoré sa v klube za posledné obdobie vyvinulo.

– Čo pre Púchov znamená postup do druhej najvyššej futbalovej súťaže?

Pre futbal v meste je to návrat do súťaže, kde historicky patrí. Druhá liga je zaujímavá súťaž, v ktorej budú pôsobiť také futbalové kluby ako napríklad FC Košice, Dukla Banská Bystrica, Artmedia Petržalka čiže družstvá, ktoré boli odjakživa baštami futbalu na Slovensku. Som teda veľmi rád, že si po dlhšom období budeme môcť zmerať sily s týmito družstvami a verím, že pritiahneme na tribúny väčší počet divákov.

– Druhá najvyššia slovenská súťaž so sebou prináša aj vyššiu kvalitu. Plánujete posilniť mužstvo?

Ak áno, na akých postoch budú potrebné posily? Všetci v klube sú si vedomí, že 2. liga je náročná súťaž. Bude preto nevyhnuté popracovať aj na zložení kádra. V prvom rade by sme radi udržali pokope súčasný káder, ktorý sa postaral o postup a zároveň ho doplnili o troch – štyroch kvalitných hráčov tak aby sme boli schopní udržať krok v konkurencii druholigových mužstiev.

– Zostane aj pre druhú ligu trénerom Eduard Pagáč, prípadne aké zmeny plánujete v realizačnom tíme?

Tréner Pagáč pri mužstve po sezóne končí. Za jeho odvedenú prácu pre klub mu patrí vďaka. Jeho nástupca je v štádiu riešenia, ale som presvedčený, že na prvom tréningu 25. júna bude spolu s realizačným tímom hráčom predstavený.

Gro kádra, ktorý si vybojoval postup do druhej ligy, ba mal podľa manažéra zostať pokope. Ku mužstvu príde nový tréner a káder chcú posilniť o troch – štyroch hráčov.

– Účasť v druhej lige prinesie nepomerne väčšie finančné nároky na chod mužstva. Bude Púchov schopný zvládnuť vyššiu súťaž finančne?

Naša účasť v druhej lige nebude znamenať výrazne zvýšenie nákladov na chod futbalového klubu. Určite budeme patriť v súťaži medzi ekonomicky skromnejšie tímy. Našou klubovou výhodou však je, že dohody dosiahnuté v rámci našich možností budú aj platiť, čo v dnešnom slovenskom športe nie je vždy pravidlom…

– Počítate s financovaním klubu aj zo strany sponzorov, alebo bude celá ťarcha na meste Púchov?

Rozpočet klubu je tvorený z mestských zdrojov, dotácii Slovenského futbalového zväzu, podpory od občianskych združení a sponzorov, ktorí klubu pomáhajú. Verím, že práve účasť v druhej lige nám napomôže získať ďalších partnerov do klubu.

– Aký je momentálne program mužského družstva, kedy sa začala (začne) príprava na nový ročník?

Nakoľko sme končili súťaž neskôr ako druholigové mužstvá, chlapci dostali dva týždne voľna na oddych. Už 20. júla sa predstavíme v prvom majstrovskom zápase druhej ligy na pôde Skalice. Ako som už spomenul, príprava na sezónu sa začne v utorok 25. júna. Absolvujeme iba štyri prípravné zápasy proti mužstvám ETO Gyor, Uherský Brod, Krásno nad Kysucou a generálkou na druhú ligu bude prípravný zápas proti českému Třincu.

(pok)