Majstrovský titul vo volejbale pre ZŠ Gorazdova Púchov

653

Dňa 15. 6. 2016 sa v Trenčíne uskutočnili majstrovstvá Slovenska v minivolejbale žiakov základných škôl chlapcov i dievčat, poriadané pod záštitou SVF. Naši chlapci zo ZŠ Gorazdova Púchov mali v skupine za súperov ZŠ Fándlyho Sereď, ZŠ Lovinobaňa a vicemajstra v klubovom minivolejbale SŠ Letná Poprad.

Volejbalisti_majstri_web2

Už v základnej skupine dokázali, že medzi rovesníkmi (r. n. 2003 a mladší) patria medzi najlepších a bez väčších problémov si poradili s ostatnými družstvami vrátane už spomenutého Popradu zhodne 2:0 a jasne postúpili do semifinále. Tu ich však čakalo družstvo zo ZŠ Juh z Vranova nad Topľou, ktoré bolo veľkým favoritom, keďže na sieti, ktorá mala výšku 215 cm ich 190 cm vysoký hráč bodoval bez akýchkoľvek problémov.
Tento pre nás rozhodujúci zápas bol veľmi vyrovnaný, chlapci hrali zodpovedne, ale takisto súper bol na veľmi dobrej hernej úrovni. Asi rozhodujúcim momentom bol, nebojím sa použiť výraz, „famózny“ výkon Mateja Turčániho, ktorý výkonom na sieti jednoznačne predčil súperovho najlepšieho hráča, viackrát ho zablokoval a vyhrával aj súboje o loptu. Bolo to zároveň predčasné finále, a jeho výsledok 2:0 posunulo súpera, len ťažko skrývajúceho sklamanie, do boja o tretie miesto a našich chlapcov zo ZŠ Gorazdova Púchov do finále.
Vo finále sme sa stretli so ZŠ Mierová Strážske, ktorá porazila obhajcov zo Svidníka. Avšak chlapci, ktorým narástlo sebavedomie po víťazstve nad favorizovaným Vranovom, podali výborný výkon a s prehľadom zvíťazili 2:0. A tak po titule v klubovej súťaži z Popradu v rovnakej vekovej kategórii, vybojovali titul aj po linke škôl, spomedzi 169 chlapčenských družstiev zapojených do tejto súťaže.
Veľmi nás teší, že chlapci zo ZŠ Gorazdova Púchov takto úspešne reprezentovali svoju školu, ale zároveň aj mesto Púchov.
Ivan Štefko, autor je tréner