Majstrovstvá kraja s obmedzeniami v pandemickej dobe

134

V sobotu 6. 11. 2021 sme sa zúčastnili Majstrovstiev Západoslovenskej oblasti v plávaní žiakov v Nových Zámkoch. Vzhľadom na farebné označenie okresov podľa aktuálnej pandemickej situácie, s hrozbou neuskutočnenia pretekov, sa pristúpilo k netradičnému formátu. Keďže podľa usmernenia hygieny sa išlo v režime OTP pri maximálnom počte 75 športovcov na bazéne, organizátor po dohode s jednotlivými klubmi pristúpil v rozdeleniu pretekov na dva poldne, kedy doobeda súťažili len chlapci vo všetkých disciplínach a poobede nastúpili na všetky disciplíny dievčatá. Síce sa tým skrátila regenerácia medzi jednotlivými disciplínami na minimum, ale preteky sa uskutočnili. Našu výpravu reprezentovalo v konkurencii 13 klubov 5 chlapcov a 4 dievčatá, ktorí sa však v krajskej konkurencii rozhodne nestratili, dovedna sme získali 22 medailových umiestnení z celkovo 35 štartov.

Zlaté medaily a tým pádom víťazmi v daných disciplínach sa stali: 2 x Lea Kmošenova a Klára Labudíková, po jednom zlate získali Marek Hanták, Matej Kucej, Richard Pobežal, Šmigurová Karin a Strašíková Natália.

Striebro získali 3 x Šmigurová Karin 2 x Klára Labudíková, po jednom Natália Strašíková a Matej Kucej

Bronz získali: 2 x Marek Hanták, po jednom Matej Kucej, Klára Labudíková, Strašíková Natália a Lukáš Vozár. Úspešným plavcom bol aj s prekonanými dvoma osobnými rekordami Jakub Šmigura.

Ako vidieť, tvrdá tréningová drina prináša svoje ovocie a dosiahnuté časy sú predbežnou vstupenkou na kvalifikovanie sa na Majstrovstvá Slovenska v plávaní 2021.

Peter Bílik, tréner