Mama, poďme športovať!

341

V rámci Európskeho týždňa športu a prevencie proti obezite sa v Materskej škole Dolné Kočkovce zišli už 20-ty raz mamičky so svojimi deťmi, aby si zašportovali.

Predchádzalo tomu nielen rozprávanie o význame pohybu pre naše zdravie, poznávanie športov, skladanie mozaiky športovcov, ale aj trénovanie štafetového behu 4×5 metrov, fúrika, hodu na cieľ a drepov. Každým dňom si deti vylepšovali techniku v jednotlivých disciplínách, aby boli čo najlepší a tešili sa na mamičky.

V očakávané utorkové popoludnie nás prišiel pozdraviť aj pán starosta Bc. Peter Regina. Po privítaní a názornej ukážke si deti zaspievali hymnu „Mama, poďme športovať“ a rozišli sa na jednotlivé stanovištia súťažiť. Nechýbala výborná atmosféra ani vzájomné povzbudzovanie. Po súťažných disciplínách sa deti a mamičky zdravo občerstvili šalátmi, ovocím a bylinkovým čajom. Čakanie na výsledky športovej súťaže si spestrili hrami.

Na stupne víťazov vystúpili tí najlepší – u predškolákov sa z 1. miesta sa tešil Michal Papšo, 2. miest obsadila Katarína Papšová a 3. miesto Matúš Galovič. Z mladších detí sa na 1. mieste umiestnil Lukáš Vozár, na 2. mieste Samuel Brindžák a Nataša Kupčov a na 3. mieste Tomáš Valach. Za svoj výkon a účasť dostal každý diplom a medailu, ktorá mu bude pripomínať príjemne prežité športové popoludnie s mamičkou. Všetkých hrial dobrý pocit, že urobili niečo pre svoje zdravie. Už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutia.

Zdenka Vrbová