Marián Pišoja v nominácii slovenskej reprezentácie do 21 rokov

227

Výborné výkony obrancu MŠK Púchov Mariána Pišoju neunikli ani kormidelníkovi slovenskej reprezentácie do 21 rokov Jaroslavovi Kentošovi. Marián je jedným zo 16 nováčikov reprezentácie U21, ktorých Kentoš nominoval na prestížny medzinárodný turnaj Antalya Cup v Turecku. Slovenská reprezentácia sa na turnaji stretne v troch prípravných zápasoch postupne s výbermi Uzbekistanu do 23 rokov a rovesníkmi zo Severného Macedónska a Ukrajiny.

V nominácii sa nachádza 10 hráčov, ktorí už majú skúsenosti s reprezentáciou do 21 rokov (Ivan Krajčírik, Gergely Tumma, Matúš Vojtko, Timotej Múdry, Peter Pokorný, Miroslav Gono, Ján Bernát, Jakub Kadák, Matúš Kmeť a Matej Trusa – pozn.) a 16 nováčikov.
„Tento zraz bude aj o spoznávaní sa, ale keďže sme nemohli pre zlú pandemickú situáciu absolvovať januárový kemp, tak nás čakajú počas marcového zrazu viaceré úlohy. Budeme budovať tímovú chémiu či základnú hernú koncepciu. Verím, že sa nám to podarí naplniť,“ konštatoval tréner Kentoš.

Program zápasov Slovenska do 21 rokov na Antalya Cupe 2021

25.3.2021 o 15.00: Uzbekistan U23 – Slovensko U21, Lara
27.3.2021 o 15.00: Severné Macedónsko U21 – Slovensko U21, Lara
29.3.2021 o 17.00: Ukrajina U21 – Slovensko U21, Belek

NOMINÁCIA
BRANKÁRI: Ivan Krajčírik (MFK Ružomberok), Richard Ludha (FK Železiarne Podbrezová), Ľubomír Belko (MŠK Žilina)
OBRANCOVIA: Peter Kováčik (FK Železiarne Podbrezová), Samuel Suľa (MŠK Žilina), Kristián Mihálek (FC Petržalka), Gergely Tumma (FC Spartak Trnava), Marián Pišoja (MŠK Púchov), Tomáš Nemčík (MŠK Žilina), Matúš Malý (FK Senica), Matúš Vojtko (MFK Zemplín Michalovce), Vladimír Barbora (FK Železiarne Podbrezová)
STREDOPOLIARI: Timotej Múdry (MFK Ružomberok), Peter Pokorný (SKN St. Pölten), Sebastián Nebyla (FK DAC 1904 Dunajská Streda), Miroslav Gono (MŠK Žilina), Denis Potoma (ŠKF Sereď), Ján Bernát (MŠK Žilina), Jakub Kadák (AS Trenčín), Matúš Kmeť (AS Trenčín), Adam Goljan (MŠK Žilina), Patrik Iľko (MŠK Žilina), Roland Galčík (FK Železiarne Podbrezová)
ÚTOČNÍCI: Roland Gerebenits (FK Železiarne Podbrezová), Matej Trusa (MFK Zemplín Michalovce), Adrián Kaprálik (MŠK Žilina)

M. Pišoja: Dvadsaťjednotka je už bližšie k veľkému futbalu

V budúcu sobotu nevybehne v drese futbalistov MŠK Púchov na vynovené Tehelné pole obranca Marián Pišoja. Trénerovi Kaplanovi bude opora zadných radov Púchova chýbať v majstrovskom stretnutí s rezervou Slovana Bratislava. Dôvodom neúčasti Mariána nebude ani zranenie, ani karty, ale oveľa radostnejšie. Marián dostal pozvánku do reprezentácie Slovenska do 21 rokov. S dvojkrížom na hrudi bude reprezentovať v troch prípravných stretnutiach v Turecku.
„V prvom rade som veľmi vďačný, že mám tú česť reprezentovať Slovensko v kategórii do 21 rokov. Na Slovane síce budem chýbať, ale s trénerom som sa o tom rozprával, uvoľnil ma bez problémov a rovnako bol rád, že ma povolali do reprezentácie. Bol som už v reprezentačných výberoch do 17, 18 i 19 rokov, ale predsa len, reprezentácia do 21 rokov je už predsa len bližšie k tomu veľkému futbalu, som veľmi rád,“ povedal po víťaznom stretnutí s Petržalkou Marián Pišoja.
Väčšinu členov reprezentácie do 21 rokov pozná z mladších vekových kategórií. Kým jeho kluboví spoluhráči sa budú pripravovať na stretnutie s rezervou bratislavského Slovana, Marián už v nedeľu odcestoval do Bratislavy na reprezentačný zraz a v pondelok sa spolu s reprezentáciou presunul do Turecka. Tam ho čakajú tri zápasy – s Uzbekistanom, Severným Macedónskom a Ukrajinou. V púchovskom drese by sa mal predstaviť už v ďalšom domácom stretnutí 3. apríla, kedy v oblastnom derby privítajú futbalisti MŠK Púchov na domácom trávniku Dubnicu nad Váhom.

SFZ, POK