Medailová žatva na majstrovstvách SR

337

V športovej hale M-ŠPORT v Trenčíne sa 12. marca odohrali v kategórii do 11 rokov súboje o tituly majstrov Slovenska. Zastúpenie na nich mali aj bedmintonisti z BK Racquets Púchov Lucia Skorkovská, Liliana Šarlayová, Sára Šarlayová a Jakub Gabrhel.

Naši najmladší Sára a Jakub zbierali cenné skúsenosti, keďže to boli ich prvé majstrovstvá Slovenska. Lucia Skorkovská na úvod zabodovala v zmiešanej štvorhre so svojím parťákom Alešom (CEVA Trenčín) a ako turnajové jednotky si vo finále poradili s druhým párom Martin Mathias Kozinka/Laura Fodorová (CEVA Trenčín/Družstevník Klenovec) po setoch 21:12, 21:12 a stali sa majstrami Slovenska. Bronz si odniesla Liliana Šarlayová.

Víťazkou a majsterkou Slovenska dvojhry dievčat sa stala prvá nasadená Liliana Šarlayová.V napínavom finále čelila turnajovej dvojke Laure Fodorovej (Družstevník Klenovec), ktorá ju síce potrápila, no konečný výsledok 22:20, 21:18 svietil v prospech talentovanej Púchovčanky. Lucia Skorkovská a Liliana Šarlayová si na konto pripísali ešte jedno zlato, na ktoré siahli vo štvorhre a získali titul majsteriek Slovenska. Dievčatá vo finále porazili súperky z Dolného Kubína.

V Trenčíne sa 12. a 13. marca konali majstrovstvá Slovenska v kategórii do 17 rokov, kde mal BK Racquets Púchov ešte početnejšie zastúpenie. Lea Skorkovská, Nina Milada Michalková, Lucia Šebová, Emma Žiačiková, Martin Gabrhel, Matej Plevák a Lukáš Vojtek si zmerali sily z hráčmi z celého Slovenska. Lea Skorkovská si z dvojhry dievčat odnáša bronzovú medailu a zo štvorhry dievčat aj so svojou parťáčkou Ninou Miladou Michalkovou striebornú medailu, keď nestačili na prvé nasadené dievčatá a prehrali až vo finále.

Nina siahla ešte na bronzovú medailu spoločne s Martinom Gabrhelom v zmiešanej štvorhre a Martin s Matejom Plevákom na bronzovú medailu v chlapčenskej štvorhre. Úspešný víkend na majstrovstvách Slovenska v oboch kategóriach sa pre BK Racquets Púchov skončil úspešne ziskom štyroch zlatých medailí, dvoch strieborných medailí a šiestich bronzových medailí. Všetkým našim bedmintonistom gratulujeme.

BK Racquets Púchov