Druhé semifinále Púchovčania nezvládli

237

Semifinále play-off 2. ligy mužov

1. stretnutie:
MŠK Púchov – HKM Rimavská Sobota 2:1 pp (0:1, 1:0, 0:0, 1:0) – stav série 1:0, 28. Kanaet (Deneš, Hudík), 68. Minárik – 6. Babkovič (Škantár, Jakubík)
Strely: 28/33, presilovky 3/1 – 4/0, rozhodovali Píšťanský, Vido, Ševčík, Hajnik, 637 divákov
Pred krásnou návštevou sa Púchovčania v prvom stretnutí presvedčili, že Rimavská Sobota bude v boji o postup do finále ťažkým súperom. Hostia šli do vedenia, Púchovčania odpovedali v druhej tretine gólom Kanaeta. V riadnom hracom čase už potom diváci gól nevideli. Púchovčania využili v predĺžení nedisciplinovanosť hosťujúceho Romanova. Jeho dve vylúčenia v záverečnej tretine ešte domáci nevyužili, nechali si to až na predĺženie, kedy rozhodol Minárik – 2:1.
Zostava MŠK Púchov:
Kubiridžák – Brňák, Božik, Zúbek, Minárik, Luhový – Hajas, Hudík, Deneš, Šedivý, Kanaet – Kvocera, J. Pobežal, Zemko, Húska, Hajský – Vladimirov, Urban, Ladecký, Papán, tréner Miroslav Nemček
Druhé semifinále – 1. stretnutie:
Trebišov – Kežmarok 4:3 (1:2, 1:1, 2:0) – stav série 1:0

2. stretnutie:
MŠK Púchov – Rimavská Sobota 1:7 (0:3, 0:2, 1:2), stav série 1:1, 47. Hajský (Brňák)
Rimavská Sobota sa z úvodného stretnutia poučila a v druhom semifinále domácich dokonale zaskočila. Už prvú tretinu vyhrali Gemerčania 3:0 a svoj náskok postupne zvyšovali. Púchovčania skórovali iba raz v 47. minúte. Na rozbehnutých hráčov Rimavskej Soboty to však bolo málo. Naopak, hostia ešte dvomi gólmi spečatili zaslúženú výhru. Ďalšie dve stretnutia sa hrajú v Rimavskej Sobote. Ak chcú Púchovčania vrátiť sériu pod Lachovec, musia aspoň raz vyhrať…
Crkoň, Kubiridžák – Brňák, Pobežal, Zúbek, Minárik, Luhový – Hajas, Hudík, Deneš, Šedivý, Kanaet – Kvocera, Božik, Zemko, Húska, Hajský – Vladimirov, Urban, Ladecký, Papán, tréner Miroslav Nemček
Druhé semifinále – druhý zápas:
Trebišov – Kežmarok 8:1 – stav série 2:0
Program semifinále – 3. a 4. zápas: Rimavská Sobota – MŠK Púchov (26. a 27. 3. o 17.00)