Medailová žatva púchovských plavcov

228

Viac ako stovku osobných rekordov si na svoje konto pripísali mladí plavci a plavkyne Plaveckého klubu Matador Púchov počas tradičných Jarných majstrovstiev západoslovenskej oblasti. V krytej plavárni v Púchove sa 9. apríla predstavilo 252 plaveckých talentov zo 17 oddielov a klubov z celého Slovenska. Nechýbali medzi nimi ani plavci z Ukrajiny. V kvalitnej konkurencii sa nestratili ani púchovskí plavci, ktorí si v domácom bazéne vybojovali viac ako 30 medailových umiestnení.

Najúspešnejšou spomedzi púchovských plavcov bola Lea Kmošenová, ktorá všetky svoje štyri štarty premenila na víťazstvo. Triumfovala v pretekoch na 50 metrov voľný spôsob, 100 metrov voľný spôsob, 200 metrov znak a v osobnom rekorde aj na 400 metrov polohové preteky.

Štyri zlaté a jednu bronzovú medailu získala ďalšia Púchovčanka Lucia Jurgová, ktorá zvíťazila v pretekoch na 50 i 100 metrov voľným spôsobom, na 100 metrov prsia a v polohových pretekoch. Bronz pridala na 200 metrov znak.

Najväčšiu medailovú porciu pre domácich plavcov pripravila Karin Šmigurová, ktorá vybojovala hneď sedem medailových umiestnení. Zvíťazila v pretekoch na 50 metrov voľný spôsob, 50 i 100 metrov prsia, v polohových pretekoch na 100 metrov. Striebro získala v pretekoch na 100 metrov voľný spôsob a 200 metrov znak a bronz pridala v pretekoch na 200 metrov motýlik.

Medzi najúspešnejšie účastníčky jarných majstrovstiev sa vo svojej vekovej kategórii zaradila aj ďalšia reprezentantka púchovského plávania Natália Strašíková. K trom víťazstvám (50 metrov prsia, 100 metrov prsia a 400 metrov polohové preteky) pridala aj druhé miesta v pretekoch na 50 a 100 metrov voľný spôsob.

Ďalšie medailové umiestnenia púchovských plavcov:

Druhé miesta: Lívia Adamičková (100 metrov voľný spôsob), Tamara Beňová (100 metrov prsia), Adriana Cenigová (50 metrov prsia), Mário Hanták (50 metrov voľný spôsob), Mário Kucej (50 metrov voľný spôsob a 100 metrov prsia), Klára Labudíková (50 metrov prsia), Jakub Šmigura (400 metrov polohové preteky), Ivana Šmigurová (100 metrov prsia)

Tretie miesta: Lívia Adamičková (50 metrov voľný spôsob), Adriana Cenigová (100 metrov prsia), Alexander Valach (100 metrov prsia), Klára Labudíková (200 metrov motýlik a 400 metrov polohové preteky).

Celkovo sa v domácom bazéne predstavilo 37 plavcov Plaveckého klubu Matador Púchov.

pok, foto: Slavomír Flimmel