Medzinárodnú cenu Vojvodu z Edinburghu si prevzalo 120 žiakov župných škôl

42

Na pôde župného úradu v Trenčíne bolo v stredu 13. októbra rušno. Postarali sa o to žiaci stredných škôl v Trenčianskom kraji. Z rúk riaditeľa Národnej kancelárie Medzinárodnej ceny Vojvodu z Eingurghu (DofE) si uznanie v podobe odznaku a certifikátu prevzala viac ako stovka úspešných absolventov programu.

Na tých, ktorí úspešne absolvovali program DofE, čakal vo vstupných priestoroch úradu TSK rozprestretý červený koberec a desiatky bronzových, strieborných i zlatých odznakov. Keďže pandemická situácia nedovolila zorganizovať tradičnú ceremóniu, zástupcovia kancelárie DofE na čele s jej riaditeľom Mariánom Zacharom sa vydali do krajských miest, aby absolventov ocenili osobne.

V rámci župných stredných škôl sa program podarilo dokončiť až 120 žiakom. Najviac ich bolo z Gymnázia v Dubnici nad Váhom, a to až 44. Nasledovalo myjavské gymnázium a Gymnázium J. Jesenského v Bánovciach nad Bebravou. Úspešnými absolventmi sa môže pochváliť aj novomestské a považskobystrické gymnázium, SOŠ J. A. Baťu v Partizánskom, SOŠ obchodu a služieb v Novom Meste nad Váhom, SOŠ v Dubnici nad Váhom a SOŠ strojnícka v Bánovciach nad Bebravou.

TSK