Memoriál Petra Cipku prilákal na VN Ihrište 250 rybárov

378

Ideálne počasie, perfektne pripravená pretekárska trať, kvalitný bufet a nebývalý záujem vyznávačov Petrovho cechu boli charakteristickými znakmi ďalšieho ročníka jesenných rybárskych pretekov – Memoriálu Petra Cipku. Na hornej vodnej nádrži Ihrište ich pripravila tradične Miestna organizácia Slovenského rybárskeho zväzu Púchov pre svojich členov i rybárov zo susedných rybárskych organizácií.

V konkurencii 250 rybárov (organizátori vypredali všetky štartovné lístky) sa z celkového víťazstva, pohára, medaily a vecných cien od sponzorov tešil Jozef Rusnák, ktorý ulovil 14 rýb, predovšetkým pstruhov. Zvíťazil so ziskom 438 bodov so 76-bodovým náskokom
pred druhým Jaroslavom Bednárom, ktorý za 12 ulovených rýb získal 362 bodov. Tretiu priečku si za deväť rýb (348 bodov) vybojoval Juraj Konrád. Na štvrtej priečke skončil s 291 bodmi (8 rýb) Roman Jurík, piatu – poslednú ocenenú priečku si vybojoval Ľubomír Kvaššay, ktorý za osem rýb získal 277 bodov. Rybári lovili predovšetkým pstruhy a kapry. Za každý centimeter miery kapra získal úspešný lovec jeden bod, pstruh dúhový bol ocenený 30 bodmi. Chytalo sa na jednu udicu, platil zákaz lovu na prívlač a muchu. Vďaka tradičnej štedrosti sponzorov si aj neúspešní rybári mohli odniesť z bohatej tomboly hodnotné ceny.

Nedeľným Memoriálom Petra Cipku pretekárska sezóna Miestnej organizácie Slovenského rybárskeho zväzu na vodnej nádrži Ihrište nekončí. Už počas najbližšej soboty sa v Ihrišti stretnú vyznávači lovu rýb udicou na prívlač z celého Slovenska – Púchovský pstruh. Podujatie je súčasťou celoslovenských bodovacích pretekov, riadia sa pravidlami vydanými
odborom pre športovú činnosť pri Rade Slovenského rybárskeho zväzu a v Púchove nebudú chýbať  najlepší slovenskí prívlačiari vrátane niekoľkých majstrov sveta. Púchovský pstruh sa začína v sobotu 8. októbra od 7.45 hodiny, vyhodnotenie pretekov a ocenenie súťažiacich plánujú organizátori okolo 18.00 hodiny. Počas ďalšieho víkendu (15. a 16. 10.) sú v Ihrišti pripravené ďalšie dvoje preteky, tentokrát výhradne pre členov MO SRZ Púchov.

-pok-

Na foto: Pätica najúspešnejší rybárov Memoriálu Petra Cipku na vodnej nádrži Ihrište. Zľava Jozef Rusnák, Jaroslav Bednár, Juraj Konrád, Roman Jurík a Ľubomír Kvaššay.
FOTO: Milan Podmaník