Mesto Púchov pre svojich občanov

696

Primátor mesta Rastislav Henek v spolupráci s ekonomickou komisiou a mestskými spoločnosťami pripravil na september akciu „Mesto Púchov pre svojich občanov“.

Počas môjho pôsobenia vo funkcii poslanca mestského zastupiteľstva a predsedu ekonomickej komisie som sa snažil pracovať tak, aby sa obyvateľom nášho krásneho mesta žilo stále lepšie. Aby peniaze, ktoré mesto spravuje, vždy slúžili na rozvoj mesta a nie na obohacovanie niektorých chytrákov. Nikto si nedovolí povedať, že sa za primátorovania Rastislava Heneka kradlo. Nedovolí, pretože je to tak. Poctivou prácou mesto vysúťažilo dodávateľov svojich investičných akcii, ktorí museli, ak chceli uspieť, neraz ponúknuť aj polovičnú cenu. Ušetrené peniaze sme opäť investovali do rekonštrukcie mestských objektov, ciest a chodníkov.

Sociálne opatrenia pre občanov

Sociálna oblasť neostala bokom. Autobusy zdarma pre študentov, dôchodcov a ZŤP priniesli mesačný nárast cestujúcich aj o viac ako 20.000. Pritom nijak výrazne neklesli tržby za prepravné. Táto skutočnosť ma veľmi teší, pretože vidím, že sme správne investovali do nových autobusov, ktoré už nechodia prázdne, ako kedysi, zadarmo vozia našich občanov.

Stravovanie dôchodcov a ZŤP za 1 euro je Slovenský unikát. Prezident SR pri návšteve nášho mesta vyzdvihol práve túto originálnu formu podpory našich spoluobčanov. Plavecké výcviky zdarma, parkovanie za polovičné ceny už beriem ako samozrejmosť. Chceme pre našich občanov spraviť stále viac.

Úspory v energetike

Rozmýšľali sme, za čo ľudia najviac platia a čo treba spraviť, aby platili menej. Za energie platíme všetci sumy, ktoré veľmi zaťažujú náš mesačný rodinný rozpočet. A preto sme ešte v roku 2016 zorganizovali spoločne s SPP „Deň energií“. Na akciu do Domu kultúry prišlo viac ako 500 občanov nášho mesta. Z nich väčšina podpísala s SPP zmluvy o lacnejších cenách elektriny a plynu.

Tento rok sme sa dohodli so spoločnosťou Whirpool na akcii „Mesto Púchov pre svojich občanov“. Spoločne s mestskou spoločnosťou Púchov servis s.r.o ponúkneme občanom chladničky za nízke ceny, za ktoré si ich nikde inde nekúpia. A to nie je všetko. Pracovníci našich mestských firiem dovezú novú a odvezú starú chladničku z vášho bytu zadarmo! Cieľom akcie je ponúknuť občanom možnosť zakúpiť nízkoenergetickú chladničku za najnižšiu cenu na trhu a nemať pritom žiadne starosti s dovozom novej a odvozom starej.

Vo výhodnej cene chladničky je pritom len primárna úspora. Sekundárna úspora je v spotrebe elektriny. Ak staré (ľudia používajú aj 20-ročné chladničky) dokážu spotrebovať za rok viac ako 1.000 kWh a nové chladničky len málo nad 200 kWh, rozdiel za rok v spotrebe elektriny môže byť od 100,-eur do 200,-eur. Takže investícia do novej chladničky za bezkonkurenčnú cenu s bezplatným dovozom a odvozom sa vráti do dvoch rokov. Sme prvé mesto na Slovensku, ktoré takýmto originálnym spôsobom ušetrí vlastným občanom nemalé finančné prostriedky.

Ing. Daniel Lako, predseda ekonomickej komisie

Objednávkový formulár na stiahnutie tu.