Mestský bál s Lenkou Filipovou a dražbou Púchovských čarbaníc

1336

Po roku opäť priestory divadla ožili mestským bálom, ktorého novodobú ôsmu sezónu si nenechali ujsť nielen Púchovčania, ale i hostia z blízkeho či ďalekého okolia. Moderátori Lenka Šoóšová a Roman Juraško si dali po roku repete a prítomných hostí sprevádzali slovom počas celého večera. Výber hlavného hudobného hosťa bola stávka na istotu. Lenka Filipová je overenou dlhoročnou stálicou česko-slovenskej populárnej hudby.

Skvelá zábava až do skorého rána

O úvodný tanec bálu sa postaralo šesť párov z Tanečného klubu Dukla Trenčín, ktorí prítomným dámam a pánom ukázali, ako majú vyzerať ladné pohyby na parkete. Skvelá hudobná produkcia bol v réžii členov Happy Band Orchestra. Medzi polnocou a 4. hodinou rannou ich vystriedal DJ s osvedčenými hitmi. Publikum v róbach a oblekoch zabával svojimi vtipnými trikmi aj kúzelník Wolf. Ak si hostia odskočili zo sály, mali možnosť započúvať sa do tónov nielen folklórnych piesní Ľudovej hudby Ivana Sadloňa.

Najdrahšia maľba sa vydražila za 300 eur

Moment charitatívnosti bol v minulosti neodmysliteľnou súčasťou každého spoločenského plesu alebo bálu. Finančný výťažok z podujatia organizátori venovali na podporu konkrétnej organizácie alebo spolku. V sobotu 16. januára sa na mestskom bále vôbec po prvýkrát v histórii dražilo. Na predaj bola šestica víťazných diel výtvarnej súťaže Púchovské čarbanice. Za najvyššiu sumu 300 eur sa vydražilo detské dielo s názvom „Ryby“. Jeho hrdým majiteľom sa stal Púchovčan Stanislav Taraba. Celková vydražená suma sa vyšplhala na 830 eur, poputuje na účet mestského štipendia.

Lenka Filipová: Veľmi rada tancujem

Azda najočakávanejším účinkujúcim a hosťom večera bola česká speváčka Lenka Filipová. „Bolo to tu veľmi príjemné i keď moje piesne nie sú určené práve do plesového prostredia, ale myslím si, že tu to bolo veľmi decentne pripravené a veľmi sa to vydarilo,“ zhodnotila speváčka bezprostredne po vystúpení. O svojom vzťahu k tancu nám prezradila: „Veľmi rada tancujem, najmä na svojich súkromných večierkoch“. Ak ste neboli na plese a máte radi piesne Lenky Filipovej, môžete navštíviť napríklad niektorý z jej dvoch koncertov v neďalekom Zlíne, na ktoré všetkých pozvala: „Spolu s dcérou Lenny a zlínskou Filharmóniou Bohuslava Martinů pripravujeme 28. a 29. januára krásne veľké koncerty pod názvom „Concertino“ a tam zahráme klasiku ako Bacha, Vivaldiho, ale i gitarových autorov a svoje pesničky. Dcéra ma bude sprevádzať na piano a kolega na keltskú harfu, teda aj krásne keltské balady. Je to unikátny projekt a mám z neho obrovskú radosť!“
-red-

DSC_3523

DSC_3590

DSC_3617

DSC_3550

DSC_3787

DSC_3423

DSC_3469DSC_3273

DSC_3572

DSC_3706

DSC_3720

DSC_3450