Milan Furo ukončil bohatú hokejovú kariéru

680

Záverečné vystúpenie mužov MŠK Púchov v základnej časti druhej hokejovej ligy malo špecifický náboj. S dlhoročnou kariérou sa lúčil 45-ročný Milan Furo (na snímke druhý zľava).

Hokejista, ktorý svoju kariéru medzi seniormi odštartoval v Dubnici nad Váhom už v roku 1995 (ešte v tej istej sezóne však začal hrávať za Púchov) okorenil svoje posledné vystúpenie dvomi asistenciami vo víťaznom stretnutí s Budapešťou. Dvanásť rokov svojej hokejovej pútí strávil Milan v Poľsku, postupne obliekal dresy Nového Targu, Katovíc, Torunu, Gdansku a Jastrzebia, jednu sezónu si vyskúšal aj nemecký hokej v drese Braunlageru.

Celých deväť sezón však strávil v drese Púchova. Pod Lachovec sa definitívne vrátil v sezóne 2014/2015, keď v predchádzajúcej sezóne ukončil pôsobenie v poľských Katoviciach. V posledných šiestich rokoch odohral v drese MŠK Púchov 108 stretnutí, vsietil 48 gólov a na svoje konto si pripísal 111 kanadských bodov. Emotívnej rozlúčke s bohatou hokejovou kariérou aplaudovalo v sobotu na zimnom štadióne v Púchove viac ako 700 divákov.

(r), foto: Miroslav Mikáč