Milovníci slovenských motocyklov sa po roku opäť zišli v Považskej Bystrici

254

V sobotu 27. augusta 2022 sa v Považskej Bystrici uskutočnil každoročný zraz milovníkov historických motocyklov – Považskobystrický motocykel 2022. Jeho organizátormi boli Veterán Klub Manín, Vlastivedné múzeum v Považskej Bystrici v z. p. Trenčianskeho samosprávneho kraja,  Mesto Považská Bystrica a PX Centrum. Témou tohtoročnej prehliadky bola amatérska úprava motocyklov.

Do začiatku podujatia sa stihlo zaregistrovať viac ako 80 účastníkov, pre ktorých bol pripravený bohatý program: múzeum a klub veteranistov ponúkal príťažlivú výstavu motocyklov vyrábaných v závode Považské strojárne. Nasledovala jazda pravidelnosti a zručnosti i atraktívna spanilá jazda mestom Považská Bystrica. Po jej absolvovaní sa vyhodnotili súťaže v jednotlivých kategóriách. V stánkoch prebiehal predaj literatúry a suvenírov, pre deti boli pripravené tematické tvorivé dielničky.

Záujem o účasť na podujatí z roka na rok rastie. Návštevníci prichádzajú z mnohých kútov Slovenska, ale aj z Moravy a Českej republiky. V budúcom roku sa uskutoční už 15. ročník obľúbeného podujatia Považskobystrický motocykel. Prianím múzejníkov je, aby sa v dohľadnej dobe našli v Považskej Bystrici vhodné priestory pre stálu expozíciu histórie výroby motocyklov na Považí.

Petronela Rágulová, Vlastivedné múzeum v Považskej Bystrici