Mladí plavci úspešní v severoslovenskej plaveckej lige

721

V sobotu 10.11.2018 sa  v Žiline uskutočnil pretek Severoslovenská plavecká liga, ktorej sa zúčastnila aj malá reprezentácia 11-ročných plavcov z púchovského klubu.

Aj keď výprava Plaveckého klubu MATADOR Púchov bola málo početná, preteku sa zúčastnili iba 3 plavci (zverenci trénera P. Bílika), v konkurencií 17 klubov a 310 pretekárov rozhodne „nehrali druhé husle“. Ak zhrniem vystúpenie na tomto podujatí, naši plavci si domov odniesli zo svojich všetkých individuálnych štartov (okrem jedného) samé nové osobné rekordy, pričom sa viackrát umiestnili aj na medailových priečkach.

Najúspešnejšou nielen našou, ale aj jednou z celého štartového poľa bola Simonka Ciesarová, ktorá nielenže vyhrala v disciplínach 50 a 100 prsia, ale získala aj 3. miesto na 200 prsia všetko v osobných rekordoch. Medailovú zbierku púchovského klubu doplnil Richard Pobežal 3 miestom v disciplíne 400 polohový pretek, ktorý sa považuje za najvšestrannejšiu plaveckú disciplínu. Nesklamala ani Adelka Cengelová, ktorá pretavila tréningovú drinu do viacerých osobných rekordov.

Na záver mi dovoľte vyjadriť poďakovanie trénerke Kamilke Sobolčíkovej, po ktorej som túto  sezónu prebral jej tréningovú skupinu, za ich plavecký rozvoj a naučenie „plávať“, pričom verím, že títo plavci majú perspektívu nás v budúcnosti reprezentovať tak, ako teraz Lea Kmošenová, alebo v minulosti Nina Hantáková, Tomáš Lukáč a množstvo iných výborných púchovských plavcov.