Mladí Púchovčania úspešní v plaveckých pretekoch

434

V sobotu 25.2.2023 sa na krytej plavárni v Trenčíne uskutočnili plavecké preteky s názvom Trenčín 2023. Púchovské plávanie reprezentovala skupina 11 detí, z ktorých najlepšie umiestnenie dosiahli títo pretekári: Karin Šmigurová – 3x 1.miesto (50m, 100m, 200m prsia), Matej Kucej – 2x 1.miesto (50m, 200m prsia), 1x 2.miesto (100m prsia), Natália Strašíková – 3x 2.miesto (50m, 200m prsia, 200m motýlik), Terézia Labantová – 1x 2.miesto (50m voľný spôsob), 2x 3.miesto (100m voľný spôsob, 50m prsia), Jakub Šmigura – 2x 3.miesto (50m prsia, 50m voľný spôsob) a Marek Hanták – 2x 3.miesto (50m prsia a 200m motýlik). O týždeň neskôr (4.3.2023) sa v Bratislave uskutočnil 1.ročník detských plaveckých pretekov s názvom 1-2-3, kde náš klub zastupovalo duo mladých plavkýň – Mia Mezovská a Alžbeta Miková. Druhá menovaná dosiahla na medailové umiestnenie v disciplínach 25m prsia (3.miesto) a 50 m prsia (2.miesto). Všetkým plavcom ďakujeme za vzornú reprezentáciu klubu a dosiahnuté výkony.

V sobotu 4.3.2023 sa v Žiline uskutočnili preteky severoslovenskej plaveckej ligy, ktorej sa zúčastnila aj malá reprezentácia plavcov z púchovského klubu. Aj keď výprava Plaveckého klubu MATADOR Púchov bola málo početná, v konkurencií 18 klubov a viac ako 300 pretekárov rozhodne „nehrali druhé husle“. Ak zhrniem vystúpenie na tomto podujatí, naši plavci si domov odniesli zo svojich všetkých individuálnych štartov (okrem jedného) samé nové osobné rekordy, pričom sa viackrát umiestnili aj na medailových priečkach. Najúspešnejším našim plavcom bol Matej Kucej, ktorý nielenže vyhral v štyroch disciplínach (50m, 100m, 200m prsia a 50m motýlik) ale získal aj 3. miesto na 200m polohové preteky a navyše všetko v osobných rekordoch. Medailovú zbierku púchovského klubu doplnil Marek Hanták 3. miestom v disciplíne 50m znak, pričom každý náš štartujúci plavec získal umiestnenie do 6. miesta v štartovej listine. Ďalšími našimi reprezentantmi boli Lívia Adamičková a Lucia Jurgová. Všetkým ďakujeme za vzornú reprezentáciu nášho klubu a prajeme zúročenie tréningovej driny aj na ďalších podujatiach.