Čo je nové v hokejových mládežníckych družstvách?

288

1. liga juniorov vrcholí

Dňa 21.1.2023 začala pre Púchovských juniorov baráž o postup do extraligy juniorov. Ku dňu 5.3.2023 Púchovčania odohrali 9 zápasov z čoho bolo šesť s víťazným koncom. Posledný domáci zápas hrali hokejisti MŠK 5.3.2023 so súperom z Levíc. Prvú časť ovládli hostia keď v prvej tretine v trinástej, štrnástej a šestnástej minúte vsietili tri rýchle góly. Do druhej tretiny sme tak nastupovali s trojgólovým mankom a situácia sa opakovala, ale tentokrát zo strany Púchova.  Stav po druhej tretine bol teda vyrovnaný 3:3 a to zásluhou Mišáka, Žemlu a Moravanského. Medzi súpermi to začalo iskriť, o čom svedčí aj vylúčenie hráča MŠK Filipa Pobežala a to do konca zápasu. Poslednú tretinu sme tak začali oslabený, ale bojovnosť hráčov priniesol v päťdesiatej druhej minúte víťazný gól v podaní Moravanského. Púchovských juniorov čaká 11.3.2023 posledný zápas baráže a to na ľade Panterov v Považskej Bystrici.

Play-out Púchovských  dorastencov

Sezóna 2022 – 2023 pre dorastencov MŠK Púchov nevyšla podľa predstáv. Po presunoch trénerov a hráčov podľa vekových ročníkov zostala zostava nestabilná, čo sa odzrkadlilo na výsledkoch už v základnej časti. Hokejisti MŠK tak bojujú o udržanie sa v extralige, nakoľko sa družstvo dorastu ocitlo na poslednej priečke so ziskom šiestich bodov. Od začiatku play-out odohrali dorastenci desať zápasov, z toho šesťkrát víťazných. Púchovčania tak odohrajú ešte osem duelov. Momentálne sa Púchovskí draci nachádzajú na peknej piatej priečke z desiatich.

Hokejový turnaj tretej hokejovej triedy

Dňa 5.3.2023 sa konal na zimnom štadióne v Púchove turnaj Slovenského zväzu ľadového hokeja ročníkov tretej hokejovej triedy. Turnaja sa zúčastnili tri družstvá – HK Martin, Spartak Dubnica a domáci MŠK Púchov. V štyroch zápasoch, ktoré sa hrali po dvadsať minút nenašiel domáci Púchov premožiteľa a naši najmladší hokejisti tak vyhrali všetky zápasy. Gratulujeme!