Mladšie mini žiačky postúpili do finálového turnaj z prvého miesta

217

SPORTIKA mini-liga Západ mladších žiačok
V sobotu 9. 4. pokračovala 6. kolom súťaž 3-kového volejbalu dievčat. Družstvo MINI B cestovalo na odvetný turnaj do Piešťan. Pri opätovnej neúčasti družstiev Nitry B, C si Púchovčanky zahrali iba s domácimi. Pred týždňom v Púchove vyhrali Piešťany hladko 2:0, tentokrát však bol jednoznačný iba prvý set. Druhý po skvelom kolektívnom výkone patril Púchovu a rozhodovalo sa v tie-breaku. V ňom sa šťastie priklonilo súperovi z Piešťan, ktorý vyhral najtesnejším rozdielom 16:14.
Výsledky: VKM Piešťany – 1.VK Púchov B 2:1(14, -20, 14).
Zostava Púchov B:
Kristína Prekopová (kpt.), Diana Vajdečková a Adela Kaňková, striedali Sofia Markovičová, Barbara Pleváková a Sofia Sliacka, trénerka Natália Zugová. Družstvo mini-B sa spolu s Piešťanmi predstaví vo finálovej skupine o 9. až 12. miesto.
Družstvo mini-A čakali podstatne zdatnejší súperi v 2. semifinálovom turnaji, ale bez cestovania na domácej palubovke v telocvični ZŠ Gorazdova. Po 1. turnaji bol síce Púchov A na 1. mieste priebežnej tabuľky, Púchovčanky však museli toto postavenie obhájiť. A začali výborne, v prvom zápase nedali šancu Trnave A, vyhrali hladko 2:0. Druhý zápas proti Skalici A bol značne náročnejší, prvý set vyhrali domáce, druhý a tretí set však získali dievčatá zo Skalice. V treťom zápase opäť koncentrovaným výkonom vyhrali nad Skalicou B. Vzhľadom na výhru v Skalici 2:0 so Skalicou A, zisk setu v prehratom zápase stačil Púchovu na udržanie sa v čele tabuľky. Do oblastného 4-členného finále oblasti Západ tak Púchovčanky postupujú z 1. miesta, čo ich určilo za usporiadateľa 1. finálového turnaja v Púchove 30. 4. 2022. Druhý turnaj bude 14. 5. u víťaza 2. semifinálovej skupiny. Prvé tri družstvá z finálovej skupiny Západ postúpia do celoslovenského finále.
Výsledky: 1.VK Púchov A – HIT Trnava A 2:0 (18, 19), 1.VK Púchov – VK Skalica A 1:2 (17, -21, -10), 1.VK Púchov A – VK Skalica B 2:0 (17, 5),
Zostava 1.VK:
Sofia Madarová (kpt.), Sophia Pavlovičová a Alžbeta Valachová, striedali Miška Valachová a Ema Zágorová, tréner Michal Suchánek.

1.liga juniorky Východ: ŠK ELBA Prešov – 1.VK Púchov 3:0 (20, 20, 11) a 3:0 (13, 23, 19).