135

24.kolo: FC Košice – MŠK Púchov 2:0 (2:0)

Góly: 26. Jakúbek, 40. Vasiľ
ŽK: Lásik – Kapusniak, Mráz, rozhodovali Gemzický – Roszbek, Lauer, 800 divákov
Púchovčania začali pred výbornou diváckou kulisou na pôde favorizovaných Košičanov aktívne, už v úvodnej desaťminútovke robil domácej obrane obrovské problémy aktívny Krčula. Nebezpečná bola aj Mrázova centrovaná lopta, v bránke Košičanov však exceloval skúsený Šemrinec. V domácom drese začal po štvrť hodine úradovať dánsky útočník Mölvadgaard, Pilný v bránke Púchova si s jeho nebezpečnou strelou poradil. V 23. minúte po rohovom kope nabiehal na zadnú žrď Ramon, domáci obranca v poslednej chvíli zachránil. O tri minúty neskôr šli domáci do vedenia. Centrovanú loptu vrátil do Pilného protipohybu Mölvadgaard a Jakúbek hlavou oblúčikom otvoril skóre – 1:0. Päť minút pred koncom sa domáci tešili druhýkrát. Ramon vyviezol loptu na polovicu Košíc, tam mu ju vypichol Gallovič, našiel prihrávkou Vasiľa a ten popri Pilnom zvýšil na 2:0. V poslednej minúte prvého polčasu mohli hostia znížiť, po rohovom kope na bližšiu žrď však Šemrinec fantasticky zasiahol po hlavičke púchovského útočníka.
Po prestávke sa Košičania stiahli na svoju polovicu a nedovolili Púchovčanom dostať sa do vyloženej príležitosti. Na trávniku sa začalo trošku iskriť, rozhodca však netrestal kartami ani zákroky, ktoré by si to zaslúžili. V 65. minúte mohol Mölvadgaard zvýšiť, na strelu z piatich metrov však fantasticky zareagoval Pilný v púchovskej bránke. Hosťom nemožno uprieť snahu o skorigovanie, domáca záloha i obrana však pracovala spoľahlivo. A keďže gólom neskončila ani spolupráca Mráza s Holišom, odchádzali Púchovčania z Košíc naprázdno.
Zostava MŠK Púchov: P. Pilný – Majdan, Ramon, Straňák, Mráz, Pavlovčík (33. Kapusniak), Michlík, Holáň (67. Hundák), Púcheľ, Krčula, Holiš, tréner Vladimír Cifranič
Ostatné výsledky 24. kola:
Šamorín – Námestovo 2:1, Petržalka – Skalica 0:2, Žilina B – Humenné 3:0, Trebišov – Banská Bystrica 1:1, Dubnica nad Váhom – Rohožník 2:0, Bardejov – Slovan Bratislava B 1:2, Komárno – Podbrezová 0:4

1. Podbrezová 24 19 2 3 58:17 59
  2. B. Bystrica 23 15 5 3 46:19 50
  3. Skalica 24 15 5 4 33:14 50
  4. Komárno 24 12 8 4 37:26 44
  5. Košice 24 13 4 7 55:30 43
  6. Humenné 24 11 8 5 23:21 41
  7. Žilina B 24 10 5 9 40:34 35
  8. Šamorín 24 10 4 10 36:34 34