Mladšie žiačky 1.VK Púchov Majstrom Oblasti Západ! 

297

V sobotu 29.4.2023 sa v 9.kole, v poslednom hracom termíne, rozhodovalo o konečnom poradí v mini-volejbale mladších žiačok, v súťaži riadenej Oblastným výborom Západ Slovenskej volejbalovej federácie. Tejto súťaže sa zúčastnili tri družstvá 1.VK Púchov. Tímy B a C nastúpili v telocvični ZŠ Mládežnícka v skupine o 9. až 12. miesto. Oba tímy vstupovali do súťaže bez stanovenia umiestnenia, a preto 9. miesto pre C-družstvo a 10. miesto pre B-družstvo je príjemným prekvapením, ale zároveň aj ocenením práce hráčok týchto družstiev, pretože za nimi sa umiestnilo ďalších 11 družstiev, čiže celá druhá  polovica účastníkov súťaže.

Družstvo 1.VK Púchov „A“ malo po minuloročnej účasti vo finále M-SR za cieľ postup do finále oblasti s čo najlepším umiestnením sa. V rovnakom dátume a čase, ale v telocvični ZŠ Gorazdova sa odohral 2. turnaj finálovej skupiny o 1.-4. miesto.  Po prvom finálovom turnaji, ktorý bol 22.4. v Leviciach, bolo A-družstvo na priebežnom 1. mieste. Vzhľadom na náskok pred súpermi im stačili aj dve výhry 2:0 na udržanie  vedúcej pozície. Avšak Púchovčanky potvrdili svoju kvalitu a nedali súperom ani najmenšiu šancu na zvrat. Družstvo A tak zavŕšilo súťažnú sezónu 2022/2023 v mini-volejbale mladších žiačok na 1. mieste v Oblasti ZÁPAD. Dievčatá od začiatku súťaže do jej konca v nej jednoznačne dominovali, a to bolo v tejto kategórii v našej oblasti celkom až 21 družstiev. A-družstvo dokázalo na ihrisku plniť stanovené taktické pokyny presným umiestňovaním lôpt na určené miesta a tiež výborne podávalo. V obrane v poli dokázali hráčky družstva svojou bojovnosťou vychytať a vrátiť súperom aj takmer stratené lopty. Famózny výkon A-tímu vystihuje aj celkové skóre: 24 zápasov z toho 24 víťazných, 48 setov, z toho 48 vyhratých, skóre lôpt 1200:364, čo predstavuje v priemere skóre na jeden set 25:7,6! Družstvo sa týmto zapísalo do 26-ročnej histórie klubu druhým víťazstvom družstva klubu v oblastných súťažiach.

Zostava družstiev 1.VK Púchov A: Sofia Madarová, kapitánka družstva, Sophia Pavlovičová, Michaela Valachová, Alžbeta Valachová a Ema Zágorová. Zostava 1.VK Púchov B: Kristína Prekopová, kapitánka družstva, Adela Kaňková, Diana Vajdečková, Jožka Špániková a Natália Vajdečková. Zostava 1.VK Púchov C: Sofia Sliacka, kapitánka družstva, Barbara Pleváková, Barbora Kupčíková, Stella Horáková, Sophia Mertl, Tereza Lichvárová, Katka Čviriková, Sára Tarabusová. Pri družstvách bol trénerský tím v zložení: Michal Suchánek, Natália Zugová, Viktória Valachová a Ján Pazdernatý.

1.VK Púchov, foto: Slavomír Flimmel