Mladšie žiačky v štvorkovom volejbale opäť bez prehry

207

Po nútenej prestávke pokračovala aj SPORTIKA midi-liga Západ mladších žiačok v 4-kovom volejbale. V prvom kole v Skalici Púchovčanky prekvapili, keď porazili domáce družstvo, aj družstvo VKM Piešťany. Druhé kolo sa hralo v nedeľu 6. 2. v Piešťanoch. Nikto nevedel odhadnúť, ako sa bude dievčatám dariť po dva a pol mesačnej výluke. Hráčky Púchova sa po karanténach dokázali zísť takmer v plnom počte, tréner vybral nakoniec 7 hráčok, ktoré cestovali do Piešťan.

V prvom zápase sa 1. VK Púchov stretol s domácim družstvom Piešťan. V základnej zostave s kapitánkou družstva Luckou Pečeňovou nastúpila Sophia Pavlovičová, Veronika Višňovská a Natália Koyšová. Podanie síce žrebom získali Piešťany, po dobrom príjme a šikovne umiestnenej lopte išiel na podanie Púchov. A zastavil sa až po sérii 14 podaní pri stave 15:1. Domáce hráčky si nevedeli poradiť s púchovským podaním, mali s ním veľké problémy. Prvý set získali Púchovčanky jednoznačne 25:11, rovnako 25:11 aj druhý set. V treťom sete nastúpili všetky tri hráčky z lavičky, ktoré doplnila kapitánka družstva. Hoci set začali opatrne, po vyrovnanom začiatku (stav 6:5) sa hostky presadili a vyhrali jasne aj tretí set 25:15.

V druhom zápase bolo súperom Púchova družstvo Skalice. Rozcvička napovedala, že by to mohlo byť vyrovnanejšie, ale aj tento zápas bol jasnou záležitosťou hráčok 1. VK Púchov, boli sme lepší na podaní, na príjme, aj v obrane v poli. Hráčky si plnili svoje úlohy v tíme a veľa priestoru dostali aj hráčky z lavičky. Púchov porazil za 50 minút aj Skalicu 3:0 (13,7,15). So 4 výhrami zo 4 stretnutí a so skóre setov 12:0 jasne vedie základnú skupinu C a už pred posledným kolom, ktoré bude 20.2. v Púchove, je istým postupujúcim družstvom do semifinálovej časti z prvého miesta.

Výsledky: 1. VK Púchov – VKM Piešťany 3:0 (15,11,11), 1. VK Púchov – VK Schaeffler Skalica 3:0 (13,7,15). Zostava 1.VK Púchov: Lucia Pečeňová – kapitánka, Sophia Pavlovičová, Veronika Višňovská, Natália Koyšová, striedali: Sofia Madarová, Alžbeta Valachová, Ema Zágorová, tréner: Michal Suchánek.