MŠK Žilina B – MŠK Púchov 2:2 (1:1)

223

V úvodnom kole novej edície druhej ligy cestovali Púchovčania do neďalekej Žiliny, kde si zmerali sily s tamojšou extraligovou rezervou. Hneď vo svojom úvodnom vystúpení sa strelecky presadili noví hráči v drese MŠK. Gólový zárez si pripísali Ullman, ktorý prišiel z Dukly Praha a ako striedajúci hráč aj Andrej Chupáň, ktorý prišiel z Kysuckého Nového Mesta.

Góly: 31. Vaľovčin, 53. Mráz – 26. Ullman, 71. Chupáň
ŽK: 45. Leitner (Žilina B), rozhodcovia: Matej Choreň – Simeon Vass, Peter Mihalík, 67 divákov

V stretnutí úvodného kola druhej ligy na žilinskom štadióne predviedli v úvodnej štvrťhodine obe mužstvá sériu nepresností. Domáci mali územnú prevahu, vyloženejšiu šancu si však aj kvôli aktívnemu napádaniu Púchovčanov nevypracovali. Na druhej strane sa hostia len ťažko dostávali pred súperovu šestnástku, rovnako si nevedeli poradiť a aktívnou obranou domácich. Prvá obrovská šanca sa zrodila v 23. minúte, kedy centrovaná lopta prešla cez celú púchovskú šestnástku, v tutovke sa ocitol Nagy, no brankár Púchova Pilný zasiahol skvele. Opäť sa potvrdilo otrepané nedáš – dostaneš. V 26. minúte sa po zlom odkope dostala k lopte nová posila Púchovčanov Ullman, pred pokutovým územím sa pohral s tromi protihráčmi a krásnou prízemnou strelou k tyči poslal Púchov do vedenia – 0:1. Hostia sa z gólu tešili iba päť minút, v 31. minúte sa po naoko nevinnom centri dostala lopta k Vaľovčinovi, ktorý prekonal hosťujúceho brankára – 1:1.

V druhom polčase pokračoval domáci tlak, ktorý využili Žilinčania na strelenie vedúceho gólu. V 53. minúte zahrávali po faule priamy kop a centrovanú loptu upratal do púchovskej bránky hlavou Filip Mráz – 2:1. O tri minúty neskôr zabránil tretiemu gólu v sieti Púchova zázračný zákrok obrancu Martinčeka, ktorý odvrátil na roh Trabalíkovu strelu do odkrytej bránky. V 66. minúte sa pre zmenu vyznamenal gólman MŠK Púchov Pilný, keď zlikvidoval Cicekovu strelu z voleja z desiatich metrov. Snaha Púchovčanov o vyrovnanie priniesla ovocie v 71. minúte. Po rýchlom protiútoku poslal loptu do pokutového územia Patrik Mráz a nová akvizícia v púchovskom drese Chupáň nekompromisne zakončil – 2:2. Domáci vrhli všetko do útoku, blízko k vedúcemu gólu boli šesť minút pred koncom stretnutia. Po rýchlom protútoku sa v šestnástke dostal k lopte Owusu, jeho strelu však gólman Pilný vyrazil bravúrne na roh. Púchovčania už potom domácim skórovať nedovolili, a tak si zo Žiliny odviezli cenný bod.

MŠK Žilina B: Teplan – Tandara, Leitner, Nagy, Owusu, Pečovský, Mráz, Yenne, Vaľovčin (78. Sauer), Cicek (90. Kopásek), Trabalík (72. Bari), tréner Vladimír Veselý
MŠK Púchov: Pilný – Kopiš, Pavlovič, Ludha, Martinček, Lacko, Holáň (60. Kopičár), Loduha, Mráz, Ullman (84. Ozimý), Krčula (60. Chupáň), tréner Lukáš Kaplan

Ostatné výsledky 1. kola:
Rohožník – Skalica 0:1, Slovan Bratislava B – Košice 0:3, Námestovo – Banská Bystrica 0:7, Humenné – Podbrezová 1:0, Bardejov – Šamorín 0:1, Komárno – Dubnica nad Váhom 1:0, Trebišov – Petržalka 1:0

1. B. Bystrica 1 1 0 0 7:0 3
  2. Košice 1 1 0 0 3:0 3
  3. Humenné 1 1 0 0 1:0 3
  4. Šamorín 1 1 0 0 1:0 3
  5. Komárno 1 1 0 0 1:0 3
  6. Trebišov 1 1 0 0 1:0 3
  7. Skalica 1 1 0 0 1:0 3
  8. MŠK Púchov 1 0 1 0 2:2 1