Bedmintonové MSR U15 v Púchove: Hetrik pre Výbochovú

265

Majstrovstvá Slovenska prebehli 23.-24. novembra v Púchove pod organizátorskou hlavičkou klubu BKR Púchov. O titul majstrov v jednotlivých disciplínach bojovali najlepší hráči rebríčka, no na medaily nie vždy siahli favoriti.

V mixe sa napríklad prvému nasadenému páru Peter Petrovič/Ester Stašková podarilo dokráčať do štvrťfinále. Tam im cestu skrížili turnajové osmičky Lukáš Vojtek/Nina Milada Michalková. Ale ani oni sa následne v pavúku ďalej neposunuli, pretože v semifinále nestačili na tretí pár turnaja a neskorších víťazov zo Zvolena, Richarda Pavlíka/Leu Výbochovú. V spodnej polovici pavúka sa tiež diali veci. Druhý pár turnaja Matej Plevák/Lea Skorkovská taktiež zaznamenal len štvrťfinálovú účasť, keď im ďalšiu cestu pavúkom prekazili turnajové sedmičky Matúš Závodský/Ela Vojtíšková. Im sa ale podarilo v mixe postúpiť ďalej, pretože okrem druhého nasadeného páru si v semifinále poradili aj so štvrtými nasadenými Košičanmi Matúšom Poláčkom/Dušanou Bogušovou.

Dvojhra chlapcov veľa prekvapení nepriniesla, azda len vyradenie štvrtého nasadeného Andreja Suchého v štvrťfinále. Jeho premožiteľom sa stal siedmy nasadený Martin Gabrhel, ktorý ale v semifinále nestačil na prvého nasadeného Petra Petroviča. V spodnej časti pavúka vyradil tretí nasadený Richard Pavlík turnajovú dvojku z Košíc, Jána Dzurňáka, a následne ovládol aj finále, kde zdolal klubového kolegu, spomínaného Petra Petroviča.

Víťazkou dvojhry dievčat sa stala podľa predpokladov Lea Výbochová. Tá v semifinále vyradila turnajovú trojku Ninu Miladu Michalkovú a v samotnom finále zdolala piatu nasadenú Johanku Ivanovičovú. Johanka ako piata hráčka turnaja vyradila v štvrťfinále druhú nasadenú Prešovčanku Ester Staškovú, a do finále postúpila cez siedmu nasadenú Leu Kyselicovú. Práve Lea v štvrťfinále poslala domov ďalšiu z nasadených hráčok, keď v dramatickom trojsetovom dueli zdolala štvrtú nasadenú Leu Skorkovskú.

Finále štvorhry chlapcov prebehlo medzi dvoma najvyššie nasadenými pármi. Z pozície jednotiek na zlato útočili Gregor Ondrejčák/Andrej Suchý, z pozície dvojok Martin Gabrhel/Matúš Závodský. Úspešnejšími v stretnutí sa stali druhí spomínaní, ktorí zvíťazili v troch setoch. Bronz putoval do rúk tretím nasadeným Košičanom, Matúšovi Poláčkovi/Dominikovi Andrásovi, a nenasadenému páru Ján Dzurňák/Viktor Streharski. Košicko-bratislavská dvojica dokázala v štvrťfinále vyradiť štvrtých nasadených Zvolenčanov Petra Petroviča/Richarda Pavlíka, ktorí mali určite vyššie ciele.

A nakoniec, tretie zlato pre Leu Výbochovú, keď spolu s Ninou Miladou Michalkovou vyhrali v trojsetovom finále s druhými nasadenými Johankou Ivanovičovou/Ester Staškovou. Tretie miesto brali nasadené páry, a to Lucia Vašatová/Ela Vojtíšková a Iveta Kozloková/Petronela Václavíková.

Výsledky

DVOJHRA CHLAPCOV
1. Richard Pavlík
2. Peter Petrovič
3.-4.Martin Gabrhel, Ján Dzurňák

DVOJHRA DIEVČAT
1.Lea Výbochová
2.Johanka Ivanovičová
3.-4.Nina Milada Michalková, Lea Kyselicová

MIX
1.Richard Pavlík/Lea Výbochová
2.Matúš Závodský/Ela Vojtíšková
3.-4.Lukáš Vojtek/Nina Milada Michalková, Matúš Poláčk/Dušana Bogušová

ŠTVORHRA CHLAPCOV
1.Martin Gabrhel/Matúš Závodský
2.Gregor Ondrejčák/Andrej Suchý
3.-4.Dominik András/Matúš Poláček, Ján Dzurňák/Viktor Streharski

ŠTVORHRA DIEVČAT
1.Lea Výbochová/Nina Milada Michalková
2.Johanka Ivanovičová/Ester Stašková
3.-4.Lucia Vašatová/Ela Vojtíšková, Iveta Kozloková/Petronela Václavíková

Bedmintonový Klub Racquets Púchov na MSR U 15 reprezentovali: Matej Plevák, Lukáš Vojtek, Nina Milada Michalková, Lea Skorkovská, Emma Žiačiková.

Zdroj: bedminton.sk, FB