Muži MŠK Púchov ani tento rok na prvoligové vráta nezaklopú, na Gemeri dvakrát prehrali

297

2. liga muži
Semifinále play-off – 3. zápas
HKM Rimavská Sobota – MŠK Púchov 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
– stav série 2:1, 49. Húska (Ladecký, Hajský)

Strely: 45/34, presilovky: 9/1 – 7/0, rozhodovali Smrek, Smerek, Tomáš, Valachovič, 470 divákov

Rimavská Sobota povzbudená hladkým víťazstvom v druhom stretnutí v Púchove začala aktívne a už po necelých štyroch minútach šla do vedenia gólom Babkoviča. Púchovčania nespanikárili, gól však v prvých dvoch tretinách nevsietili. V domácom drese vyvolal Kokšarov bitku so Zúbekom, obaja šli predčasne pod sprchy. Púchovčanov zlomila záverečná minúta druhej tretiny, kedy zvýšil Škantár na 2:0. Keď po piatich minútach poslednej tretiny pridal Jakubík tretí gól, bolo rozhodnuté. Púchovčania dokázali odpovedať gólom Húsku, no posledné slovo patrilo domácim, ktorí sa po góle Babkoviča ujali v sérii vedenia 2:1.

Zostava MŠK Púchov:
Sihelský – Brňák, Putala, Zúbek, Minárik, Zemko – Hajas, J. Pobežal, Deneš, Šedivý, Luhový – Kvocera, Vladimirov, Kanaet, Húska, Hajský – Ladecký, tréner Miroslav Nemček

Druhý zápas semifinále:
Kežmarok – Trebišov 2:3 pp, stav série 0:3

Semifinále play-off – 4. zápas
HKM Rimavská Sobota – MŠK Púchov 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
– stav série 3:1, 31. Ladecký (Hudík)

Púchovčania po prvom prehratom zápase vyrukovali na štvrtý semifinálový zápas s odhodlaním vrátiť sériu do Púchova. Svojho súpera aktívne napádali, no napriek tomu sa domáci štyri minúty pred koncom prvej tetiny ujali vedenia gólom Šagáta – 1:0. Púchovčanom výborne vyšiel úvod druhej tretiny, po pár sekundách vyrovnal Ladecký – 1:1. Oba celky pozorne bránili,
v druhej tretine už gól nepadol. V uvode záverečného dejstva mali Púchovčania výhodu presilovky, nevyužili ju. Naopak, vzápätí pri vylúčení Zúbeka vsietili domáci gól. Ako sa neskôr ukázalo – víťazný. Domáci ešte sekundu pred koncom prikrášlili výsledok na konečných 3:1. Rimavská Sobota postúpila do finále play-off.

Crkoň, Sihelský – Brňák, Putala, Zúbek, Minárik, Zemko – Hajas, J. Pobežal, Deneš, Šedivý, Luhový – Kvocera, Hudík, Kanaet, Húska, Hajský – Ladecký, Vladimirov, tréner Miroslav Nemček